Eğitim Çalışma Grubu’na Konyaaltı’ndaki okul alanlarıyla ilgili bilgi verildi

Antalya Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu’nun Nisan ayı toplantısı yapıldı. Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda Eğitim Çalışma Grubu Başkanı Mustafa Şanlı moderatörlüğünde yapılan toplantıya çalışma grubu üyeleri katıldı. Toplantıda Konyaaltı Belediyesi’nden Şehir Plancısı Tahir Dokumacı, ilçe sınırlarında imar planlarındaki okul alanlarıyla ilgili bilgi verdi.

Konyaaltı ilçesinde imar planlarında okul alanlarının kamu veya özel okul alanı olarak yer alabildiğini ifade eden Dokumacı, imar planı tadilatlarıyla okul alanı olarak ayrılan bir yerin başka alana kaydırabildiğini hatırlattı. Dokumacı, talep olması halinde kamulaştırılmayan alanlar, mevcut okul alanları ve güncel durumları hakkında daha sonra ayrıntılı bir çalışmayla bilgilendirme yapabileceğini söyledi.

Çalışma Grubu üyeleri, okul alanı olarak ayrılan yerler için “Bu arsa imar planında okul yeri olarak planlanmıştır” tabelasının konulması talebini iletti. Konyaaltı Belediyesi temsilcisi, bu talebin yetkililere iletileceğini bildirdi.

 

You May Also Like

‘Üniversiteler derhal yüz yüze eğitime açılmalıdır!’

Eğitim ile Kültür ve Sanat çalışma gruplarından ortak deprem toplantısı

Eğitim Çalışma Grubu öğrencilerin yetersiz beslenme sorununu ele aldı

Eğitim Çalışma Grubu toplandı