Eğitim Çalışma Grubu’na Konyaaltı’ndaki okul alanlarıyla ilgili bilgi verildi

Antalya Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu’nun Nisan ayı toplantısı yapıldı. Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda Eğitim Çalışma Grubu Başkanı Mustafa Şanlı moderatörlüğünde yapılan toplantıya çalışma grubu üyeleri katıldı. Toplantıda Konyaaltı Belediyesi’nden Şehir Plancısı Tahir Dokumacı, ilçe sınırlarında imar planlarındaki okul alanlarıyla ilgili bilgi verdi.

Konyaaltı ilçesinde imar planlarında okul alanlarının kamu veya özel okul alanı olarak yer alabildiğini ifade eden Dokumacı, imar planı tadilatlarıyla okul alanı olarak ayrılan bir yerin başka alana kaydırabildiğini hatırlattı. Dokumacı, talep olması halinde kamulaştırılmayan alanlar, mevcut okul alanları ve güncel durumları hakkında daha sonra ayrıntılı bir çalışmayla bilgilendirme yapabileceğini söyledi.

Çalışma Grubu üyeleri, okul alanı olarak ayrılan yerler için “Bu arsa imar planında okul yeri olarak planlanmıştır” tabelasının konulması talebini iletti. Konyaaltı Belediyesi temsilcisi, bu talebin yetkililere iletileceğini bildirdi.

 

You May Also Like

Eğitim Çalışma Grubu Haziran Ayı İlk Toplantısını Yaptı

Eğitim Çalışma Grubu’nda Divan Seçimleri Yapıldı

Eğitim Çalışma Grubu Mart Ayı İkinci Toplantısını Yaptı

‘Üniversiteler derhal yüz yüze eğitime açılmalıdır!’