KÜLTÜR VE SANAT ÇALIŞMA GRUBU KASIM AYI 1.TOPLANTISI YAPILDI

 

Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Yavuz Ali SAKARYA başkanlığında toplandı. Toplantıya Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı ile ve Kepez Belediyesi Kültür Şube Müdürü katılım sağladı. Yıllık çalışma programına temel olacak konular görüşülerek, az sayıda ama uygulanabilir etkinlikler üzerinde durulması, proje önerilerinin de mantıklı ve sürdürelebilir öneriler olmasına dikkat edilmesi istendi.

Kasım ayı içinde kent çapında düzenlenen kültür ve sanat etkinliklerine yönelik olarak bilgilendirme yapılarak, bir sonraki 15 gün içinde yer alan etkinliklere ilişkin de bilgilendirmeler yapıldı. Katılımcı üyelere, etkinliklerin adları, saatleri ve yapıldıkları mekanlar hakkında gerekli bilgiler verildi. 56. Altın Portakal film festivaline yönelik genel değerlendirme yapılarak, “Bozkır” filminin pek çok ödül aldığını, bunu hak ettiğini, Türk sinemasının desteklenmesinin uygun olduğu ifade edildi.

Yıllık etkinlik programına göre üzerinde durulacak konular, konu başlıkları ve projeler üzerinde görüşme açıldı, toplantıya katılım sağlayan belediye yetkililerine gerekli açıklamalar yapıldı ve işbirliği önerisinde bulunularak Kent adına ortak çalışma kararı alındı.

You May Also Like

KÜLTÜR VE SANAT ÇALIŞMA GRUBU 2020 ŞUBAT AYI 2. TOPLANTISI YAPILDI