Rektör Özkan’dan Antalya Kent Konseyi’ne ziyaret

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısı Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda Akdeniz Üniversitesi’nin kente sağlayabileceği katkılar konusunda öneriler sunuldu.

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Ekim ayı toplantısı Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt başkanlığında yapılan yürütme kurulu toplantısına Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan katıldı. Rektör Özkan, nezaket ziyaretinde Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleriyle bilgi alışverişinde bulundu. Yürütme kurulu üyeleri üniversite-kent işbirliğinin arttırılması, üniversitenin kent kültürü ve ekonomisine sağlayabileceği katkılar, Antalya Kent Konseyi ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle yapılabilecek çalışmalar konusunda öneriler sundu.

MERKEZ BANKASI BİNASI ÖNERİSİ

Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısında Antalya kent merkezinde bulunan tarihi Merkez Bankası binası ile Aksu ilçesinde atıl durumda bekletilen Expo fuar alanının Akdeniz Üniversitesi’ne verilmesi de görüşüldü. Yaptığı organ nakilleriyle dünyada marka olan Akdeniz Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi Hastanesi başta olmak üzere tüm bina ve alanlarıyla engelli bireyler için kolay ulaşılabilir bir kampüse dönüştürülerek Türkiye’ye örnek olması gerektiği gündeme getirildi.

‘ANTALYA İÇİN BÜYÜK ŞANS’

Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, Rektör Özlenen Özkan’ı ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sayın Rektörümüz, eşi Ömer Özkan ile birlikte bilim adına hem Antalya’ya hem de dünyaya büyük katkılar sunuyor. Bu Antalya ve Türkiye adına büyük bir şanstır. Akdeniz Üniversitesi ile birlikte Antalya yararına ortak çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Grup çalışmalarımızın ve yürütme kurulumuzun kararlarını, önerilerini üniversitemizle paylaşacağız. İyi ki geldiniz, iyi ki varsınız” dedi.

‘KENT KONSEYİ ÇOK KIYMETLİ’

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan da Kent Konseyi’nde bulunmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu, bu toplantıdan da büyük keyif aldığını ve yararlandığını söyledi. Özkan, “Buranın herhangi bir siyasi düşüncesi yok. Bu yönüyle çok kıymetli. Burada çok çeşitli renkler ve potansiyeller var. Bizler de memleketimiz için nasıl daha yararlı olabiliriz, üniversitemizi nasıl daha iyiye taşıyabiliriz diye çabalıyoruz. Sizlerden çok kıymetli öneriler aldım. Sizler de iyi ki varsınız. Değerli önerileriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kent Konseyi Başkanı Kurt, toplantı sonunda yürütme kurulu adına Rektör Özkan’a çiçek verdi.

You May Also Like

Antalya Kent Konseyi gündemdeki önemli konuları görüştü

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Mayıs toplantısını yaptı

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Nisan ayı toplantısı yapıldı

Kent Konseyi Yürütme Kurulunda 3 sunum