TOPLUM ÇALIŞMA GRUBU 2020 ARALIK AYI TOPLANTISI YAPILDI

Toplum Çalışma Grubu Ayşegül NAS başkanlığına toplandı. Son yıllarda Antalya’nın almış olduğu göç ve nedenleri konusunun görüşüldüğü toplantıya; Akdeniz Üniversitesi, TÜİK Bölge Müdürlüğü,  Antalya Büyükşehir Belediyesi,  Antalya İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Muratpaşa Belediyesi ve dernek yetkilileri katılım sağlamıştır.

TÜIK Bölge Müdürü konuyla ilgili “Antalya İli Nüfus Yapısı ve Göç Hareketliliği, 2015-2019” başlıklı sunum yaparak; Antalya’nın son 5 yılda %9 büyüdüğünü, Türkiye’nin 5.inci büyük şehri olduğunu, nüfus yoğun bir il olduğunu, nüfus artış hızının Türkiye ortalaması Binde 13,94 iken Antalya’nın nüfus artış hızının Binde 34,57 olduğunu, Antalya’nın en büyük ilçesinin Kepez ve en genç nüfusu barındırdığını, Antalya’nın en çok Konya’dan göç aldığını ve Antalya nüfusu ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.

Konu ile ilgili yapılan görüşmeler sonucunda; bazı istatistiksel veriler için idari kararlar gerektiği, yaşlı – genç ve göçmenler için politikalar oluşturulması gerektiği değerlendirmeleri ile birlikte rapor hazırlanmasına karar alındı.

You May Also Like

TOPLUM ÇALIŞMA GRUBU 2020 MART AYI TOPLANTISI YAPILDI