özel ders şehirlerarası nakliyat istanbul evden eve nakliyat panax
  BASIN AÇIKLAMASI

 • Kategori
  :Turizm Haberler
  Tarih :14/1/2016
  Okunma Sayısı :713

  12 Ocak 2016 tarihinde Sultanahmet meydanında turistlere yönelik yapılan hain saldırıyı esefle kınıyor, hayatını kaybedenlere Tanrı’dan rahmet, rehberimiz Sibel Şatıroğlu ile birlikte yaralanan misafirlerimize acil şifalar diliyoruz.Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozmaya yönelik bu şuursuz eylem, ne yazık ki masum10 insanın hayatına mal olmuştur.Yıllardır on binlerce insanımızın hayatına kast ederek bizleri duyarlı yurttaşlar olarak üzüntüye boğan terör saldırıları, son dönemde yönünü turistlere çevirerek dünya genelinde korku salmaya çabalamaktadırlar. İnsan hakları evrensel bildirisinde yer alan, her bireyin doğal hakkı olan seyahat özgürlüğüne yönelik bu saldırılar tün insanlığa yapılmış tehditler olarak algılanmalıdır.Turizm, din, dil, ırk ayrımı yapmadan bütün insanlığı birbirine yaklaştıran istisna bir olgudur ve barışın ayrılmaz bir parçasıdır. Dünyada yaklaşık 1 milyarı aşkın insan turizmin yarattığı olanaklarla başka ülkeleri, başka kültürleri ve başka dünyaları keşfetme arzusu ile seyahat etmektedir. Ülkemiz bu hareketliliğinin dünyadaki en önemli taşlarından birini oluşturmaktadır. Türkiye, tarihinden kaynaklanan misafirperverliği ile bütün insanlığa kucak açmış bir ülkedir. Yaklaşık 80 ülkenin vatandaşları her yıl ülkemizin birçok köşesini gezerek mutlu bir şekilde ülkelerine dönmektedirler. Bu saldırının bir diğer hedefi de Türkiye’nin bu imajına zarar vermektir.

  ACI BİRLEŞTİRİR

  Ne var ki, gözü dönmüş hainlerin bu eylemleri dünyada büyük nefret ve kin uyandırmıştır. Bu menfur saldırının hemen ardından, gerek hali hazırda ülkemizde tatilini geçirmekte olan turistler, gerekse önümüzdeki aylarda Türkiye’ye gelmeyi planlayan yüz binlerce insan, tatil planlarında hiçbir değişiklik yapmayıp Türkiye’ye gelme konusundaki kararlılığını belirterek önemli bir dayanışma örneği göstermiş ve bu eylemin amacına ulaşmaması için karanlık zihniyetlere verilebilecek en güzel cevabı vermişlerdir.Bu eylemin planlayıcıları ve uygulayıcıları şunu bilmelidirler ki, dünyada hiçbir eylem insanları öldürerek amacına ulaşamamıştır.Bütün bu eylemlerin yarattığı en önemli gerçek ise, tam aksine din , dil , ülke farkı gözetmeksizin bunlara maruz kalan insanların ortak acı ve kederde birleşerek, teröre karşı çok daha büyük bir dayanışma olgusu meydana getirmeleridir.

  TURİZM DÜNYASINA ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR

  Bütün dünyayı tehdit eden bu saldırılara verilecek en güzel cevap yurt içi ve dışındaki tüm birimlerin ortak bir tavır içinde dayanışma göstermesidir. Bu bağlamda öncelikle yurt dışındaki tur operatörlerinin olaylara yaklaşımı büyük önem taşımaktadır. Kararlılıkla ve soğukkanlılıkla Türkiye’ye yönelik seyahatlerin sunulmaya devam edilmesi bu açıdan en doğru hamle olacaktır.Bir an önce olayların faillerinin tespit edilerek, uluslararası kamuoyunda paylaşılması, Türkiye’nin güvenli bir turizm ülkesi olduğu yönündeki vurgulamanın yapılması ve özellikle turizm bölgelerinde güvenlik önlemlerinin artırılması bu sürecin hızlı ve başarılı bir şekilde atlatılmasına ivme katacaktır.  Garsonundan, resepsiyonistine, rehberinden, otelcisine, Acentasından, esnafına kadar yüzbinlerce turizm neferi olarak bizler de Türk misafirperverliğinin gereği ülkemize gelen misafirlerimize kalkan olmaya devam edeceğimizi tüm Türk ve Dünya  kamuoyuna saygıyla duyururuz.        

   

   

                                                                                                               Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu,

                                                                                                               Antalya Rehberler Odası (ARO),

                                                                                                                                                                                             Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD)

  Turizm Haberler
  TURİZM GRUBU OCAK AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU HAZİRAN AYI TOPLANTISI YAPILDI
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU OCAK AYI TOPLANTISI YAPILDI
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI.
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI.
  BASIN AÇIKLAMASI
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU GÖRÜŞ VE ÖNERİLER
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU NİSAN AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU EYLÜL AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU AĞUSTOS AYI TOPLANTISI
  ÇEVRE, İMAR-PLANLAMA- KÜLTÜR VE SANAT, TURİZM ÇALIŞMA GRUPLARI PHASELİS E TURİSTİK TESİS YAPILMASI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU EYLÜL AYI TOPLANTISI YAPILDI