özel ders şehirlerarası nakliyat istanbul evden eve nakliyat panax
  TURİZM GRUBU TEMMUZ AYI TOPLANTISI YAPILDI

 • Kategori
  :Turizm Haberler
  Tarih :9/7/2019
  Okunma Sayısı :32

   

  Turizm Çalışma Grubu Recep Yavuz başkanlığında toplandı.

  Toplantının açılış konuşmasında Recep Yavuz, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Hakkında Kanun Teklifi’ni katılımcılara okudu. Ardından katılımcılar her bir madde üzerine fikirlerini beyan ettiler. Yaklaşık 50 turizm paydaşının katıldığı toplantıda kanunun teklifinin birinci maddesi olan Kanunun amacı konusunda tüm katılımcılar fikir birliğine vardı. Bununla 11 maddeden oluşan kanun teklifinin bazı maddeleri üzerinde ise turizmcilerle istişare edilerek revize edilmesi gerekliliği konusunda görüş beyan ettiler.

  İlk olarak sürecin şeffaf yürütülmesi ve tüm turizm paydaşlarının fikirleri alınarak kanunun yeniden revize edilmesi.

  İkincisi tamamen turizm amaçlı hedeflenen bu kaynağın bütün şeffaflığı ile kamu oyunun bilgisine ve  denetlemesine açık hale getirilmesi.

  Üçüncüsü, içinde olduğumuz Göbeklitepe Yılı da göz önünde bulundurularak , Doğu Ve Güney Doğu Anadolu’nun, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinin ayrı ayrı temsilciler tarafından temsil edilmesi, Antalya ve İstanbul’a sıkışan Turizmimizin diğer bölgelere yayılmasına katkı sağlayacaktır.

  Dördüncüsü her ne kadar konaklama ve seyahat sektörünün temsilcilerinden komisyon oluşturulsa da bu konuyla ilgili çalışacak kişilerin daha belirgin olarak tanımlanması, belirsizliği artıracak ve  güçlü yapının oluşmasına katkı sağlayacaktır.

  Beşincisi, faaliyet alanları konusunda yaklaşık 30 yıldır sürdürülmekte olan tanıtım projeksiyonunun genişletilerek hayata geçirilmesi bu konudaki rekabet gücümüzü artıracaktır.

  Altıncısı, ajansın gelirleri konusunda turizmcilerden alınacak payın ciro üzerinden değil, Kar üzerinden hesaplanması ve ikinci dönemine girdiğimiz ve bütçelerde ön görmediğimiz 2019 yılını kapsamaması daha henüz kendine gelmeye çalışan sektöre önemli bir destek olacaktır.

  Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Hakkında Kanun Teklifiİle ilgili yukarıdaki görüşler doğrultusunda öneri raporu hazırlanması ve ilgili kurumlara gönderilmesi kararlaştırıldı.

  Turizm Haberler
  TURİZM GRUBU TEMMUZ AYI TOPLANTISI YAPILDI
  TURİZM GRUBU OCAK AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU HAZİRAN AYI TOPLANTISI YAPILDI
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU OCAK AYI TOPLANTISI YAPILDI
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI.
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI.
  BASIN AÇIKLAMASI
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU GÖRÜŞ VE ÖNERİLER
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU NİSAN AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU EYLÜL AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU AĞUSTOS AYI TOPLANTISI
  ÇEVRE, İMAR-PLANLAMA- KÜLTÜR VE SANAT, TURİZM ÇALIŞMA GRUPLARI PHASELİS E TURİSTİK TESİS YAPILMASI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI
  TURİZM ÇALIŞMA GRUBU EYLÜL AYI TOPLANTISI YAPILDI