YÜRÜTME KURULU EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI

 

Semanur Kurt başkanlığında toplanan Yürütme Kurulumuzda, yeni seçilen üyelerimizle tanışma gerçekleştirildi.

Başkan Semanur KURT’un önerisi ve Yürütme Kurulunun oybirliği ile Genel Sekreterlik görevine Gülay ÇUHA atandı.

Boğaçayı Projesinin son durumu gündeme getirilerek, bilgi alışverişinde bulunuldu. Alt yapı Grubu Başkanı Nihat DİPOVA süreç ile ilgili bilgi verdi. Depremler ve afet toplanma alanları ile ilgili Afetler ve Kriz grubunun çalışma yapmasına karar verildi. Her yıl bu dönemde Antalya’da okullarda salgın olarak görülen soğuk algınlığı-ishal vb. hastalıklara karşı yapılabilecek önlemler için gerçekleştirilecek toplantı ve taş ocaklarının insan sağlığına etkileri konularında Sağlık Grup Başkanı Dr. Mehmet Ozan UZKUT bilgi verdi.

Kent Konseyi Çalışma Gruplarının, çalışma alanlarının belirlenmesi konusu görüşüldü.

Kadın Meclis Başkanı Eylem HAS tarafından, “Kadın hakları, kadın cinayetleri” konularına dikkat çekmek için 18 Ekim 2019 Cuma günü gerçekleştirilecek olan eylem ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Antalya Kent müzesi hakkında süreç ile ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu. Dokuma alanı konusunda mevcut durum tartışılarak, Müzeler Adası girişimi hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Kepez Belediye Başkanının, açılacak olan Kepez Kent Müzesi konusundaki toplantı daveti Kent Konseyi Yürütme Kurulunda değerlendirilerek kabul edildi.

You May Also Like

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI