Antalya Kent Konseyi, Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle ‘Yerinde Yaşlanma’ temalı Bahar Çalıştayı

Antalya Kent Konseyi Emekliler Meclisi koordinasyonunda, Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile 17-19 Mart tarihleri arasında “Yerinde Yaşlanma” Bahar Çalıştayı düzenlenecek. Akdeniz Üniversitesi’nde 3 gün sürecek çalıştayda yaşlıların yaşadıkları sorunlardan topluma katılımına, Alzheimer hastalığından korunma yollarından kinetik beyin egzersizlerine kadar pek çok konu ele alınacak.

Antalya’da 3 Mart 1997 tarihinde kurulan Kent Konseyi, 25’inci kuruluş yıldönümü kapsamında bu yıl birçok etkinliğe evsahipliği yapıyor. 25’inci kuruluş yıldönümü etkinliklerinden biri de yaşlılara yönelik çalıştay olacak. Antalya Kent Konseyi Emekliler Meclisi ve ‘Aynı Hedefe Yürüyenler’ koordinasyonunda, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile “Yerinde Yaşlanma” temasıyla 17-19 Mart tarihleri arasında Bahar Çalıştayı düzenlenecek. 2022 yılının 25’inci kuruluş yıldönümleri olması nedeniyle ayrı bir önem taşıdığını ve bu kapsamda bu yıl birçok etkinlik programladıklarını belirten Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, “Yaşlı Dostu Kent” hedefiyle düzenledikleri çalıştaya tüm vatandaşları davet etti.

AÇILIŞ KONFERANSLARI: ‘YERİNDE YAŞLANMA’ VE ‘BİLGE YAŞLANMA’

18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası’nda planlanan çalıştay, Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi’nde 3 gün sürecek. Çalıştay, 17 Mart Perşembe günü saat 13.00’te Atatürk Konferans Salonu’nda yapılacak açılış konuşmalarının ardındın, ‘Yerinde Yaşlanma’ konulu konferansla başlayacak. Oturum başkanlığını Hacı Bayram Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Yaşlılık Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ayşe Canatan’ın yapacağı konferansta Pamukkale Üniversitesi Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Velittin Kalınkara “Yerinde Yaşlanma” konulu konuşma yapacak. Aynı gün Türkiye Emekliler Derneği Üyesi Cafer Tufan Yazıcıoğlu’nun oturum başkanlığında “Bilge Yaşlanma” konferansında ise Antalya Emekliler Meclisi Başkanı Mustafa Cengiz konuşacak.

6 GRUP HALİNDE ÇALIŞTAY YAPILACAK

Yaşlıların yaşadıkları sorunlardan, yaşlının topluma katılımına kadar pek çok konu Bahar Çalıştayı programına alındı. 18 Mart Cuma günü 09.30-17.00 saatleri arasında Akdeniz Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde konularına göre ayrı gruplar halinde çalıştaylar yapılacak. 6 ayrı çalışma grubunun konu başlıkları şöyle belirlendi: ‘Güvenli Yaşama, Yaşam Riskleri ve Yaşlı Refahı’, ‘Yaşlı Dostu Toplum ve Kent’, ‘Tedavi, Bakım ve Rehabilitasyon’, ‘Geronteknoloji’, ‘Yaşlının Topluma Katılımı’, ‘Yaşlılıkta Spor ve Egzersiz’.

PANEL: ALZHEİMER HASTALIĞI VE KORUNMA

Bahar Çalıştayı’nın son günü olan 19 Mart Cumartesi günü saat 09.00’da Atatürk Konferans Salonu’nda “Yaşlılıkta Kinetik Beyin Egzersizleri” başlıklı uygulamalı konferans var. Oturum başkanlığını Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurahman Aktop’un yapacağı konferansta Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Vedat Çetinkaya ve Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İlkay Orhan konuşmacı…

Atatürk Konferans Salonu’nda aynı gün öğleden sonraki bölümde ise “Alzheimer Hastalığı ve Korunma” konulu halka açık panel gerçekleştirilecek. Ege Üniversitesi Geriatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Ege Geriatri Derneği Başkanı Doç. Dr. Sevnaz Şahin’in oturum başkanlığını yapacağı panelde konuşmacı olacak kişi ve konu başlıkları şöyle:

Akdeniz Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı ve Türkiye Alzheimer Derneği Antalya Şubesi Başkanı Doç. Dr. Ebru Barcın “Alzheimer hastalığı”, Türkiye Alzheimer Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Nil Tekin “Alzheimer hastalığından korunabilir miyiz?”, Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türkiye Alzheimer Derneği Kadıköy Şube Başkanı Prof. Dr. Nilgün Çınar ise “Bakım veren için pratik ipuçları” konulu konuşma yapacak. Çalıştay, saat 15.30’da düzenlenecek ‘Kinetik Beyin Egzersizi’ gösterisinin ardından sonuç bildirgesinin açıklanmasıyla sona erecek.

ÇALIŞTAYA KATILAN KURUM VE KURULUŞLAR

Antalya Kent Konseyi Emekliler Meclisi koordinasyonunda, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Bahar Çalıştayı’na katılacak diğer kurum ve kuruluşlar şunlar: Türkiye Alzheimer Derneği Genel Merkezi ile Antalya, Ankara, İzmir, Eskişehir, Mersin, Denizli, Şişli ve Kadıköy şubeleri, Evde Bakım Derneği Genel Merkezi ve Ankara Şubesi, Ege Geriatri Derneği, Geriatri Hemşireliği Derneği, Geriatri Fizyoterapistleri Derneği, Hacı Bayram Veli Yaşlı Merkezi, Türkiye Emekliler Derneği, Üretken Bilge Yaşlılar Derneği, Yaşlılık Platformu, Yaşlı Sorunları Araştırma Derneği, El Ele Derneği.

PROGRAM

17-19 MART 2022

ANTALYA KENT KONSEYİ EMEKLİLER MECLİSİ ve AYNI HEDEFE YÜRÜYENLER

“YERİNDE YAŞLANMA” BAHAR ÇALIŞTAYI

Yer: Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu /ANTALYA

 

17 Mart 2022 PERŞEMBE

Saat: 13.00- 13.30           AÇILIŞ PROGRAMI

 • Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
 • AÇILIŞ KONUŞMALARI

13.30-14.15        KONFERANS       “YERİNDE YAŞLANMA”

Oturum Başkanı:              Prof. Dr. Ayşe CANATAN

(Hacı Bayram Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi,  Hacı Bayram Veli Yaşlı Merkezi Müdürü ve (YASAD) Yaşlı Sorunları Araştırma Derneği)

 

Konuşmacı:                        Prof. Dr. Velittin KALINKARA

(Pamukkale Üniversitesi, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi ve (YASAD) Yaşlı Sorunları Araştırma Derneği)

14.15-15.00        KONFERANS      “BİLGE YAŞLANMA”

Oturum Başkanı:              Av. Cafer Tufan YAZICIOĞLU

(Türkiye Emekliler Derneği)

Konuşmacı:                        Mustafa CENGİZ

(Antalya Kent Konseyi Yaşlı Meclisi Başkanı ve Üretken Bilge Yaşlılar Derneği Başkanı)

 

18 MART 2022 CUMA  

Yer: Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/ANTALYA

09.30-10.00                        ÇALIŞTAY HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 • Prof. Dr. Ayşe CANATAN

(Hacı Bayram Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi,  Hacı Bayram Veli Yaşlı Merkezi Müdürü ve (YASAD) Yaşlı Sorunları Araştırma Derneği)

 10.00-10.30                      KAHVE ARASI

10.30-12.30                           GRUP ÇALIŞMASI

12.30-13.30                       ÖĞLE YEMEĞİ

13.30-15.00                           GRUP ÇALIŞMASI

15.00-15.30                       KAHVE ARASI

15.30-17.00                           GRUP ÇALIŞMASI

TEMALAR “YERİNDE YAŞLANMA”                                                       YER                                       

1.GRUP                Güvenli Yaşama, Yaşam Riskleri ve Yaşlı Refahı                  YÜKSEKLİSANS 2 SINIFI

2.GRUP                Yaşlı Dostu Toplum ve Kent                                          201 NO’LU DERSLİK

3.GRUP                Tedavi, Bakım ve Rehabilitasyon                                              202 NO’LU DERSLİK

4.GRUP                Geronteknoloji                                                                    203 NO’LU DERSLİK

5.GRUP                Yaşlının Topluma Katılımı                                                           205 NO’LU DERSLİK

6.GRUP                Yaşlılıkta Spor ve Egzersiz                                              206 NO’LU DERSLİK

 

19 MART 2022 CUMARTESİ      

Yer: Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu/ANTALYA

 UYGULAMALI KONFERANS: “YAŞLILIKTA KİNETİK BEYİN EGZERSİZLERİ”

 Oturum Başkanı:              Prof. Dr. Abdurrahman AKTOP

(Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı)

Konuşmacı:                        Doç. Dr. İlkay ORHAN

(Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi)

 • Öğr. Gör. Vedat ÇETİNKAYA

(Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Elemanı)

10.30-11.00                       KAHVE ARASI

11.00-12.30                          ÇALIŞTAY RAPOR SUNUMU

 12.30-13.30                      ÖĞLE YEMEĞİ

13.30- 15.30                         PANEL

“ALZHEİMER HASTALIĞI VE KORUNMA”

Oturum Başkanı              Doç. Dr. Sevnaz ŞAHİN

(Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıklar Ana Dalı, Geriatri Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Ege Geriatri Derneği)

“ALZHEİMER HASTALIĞI”

Konuşmacı:        Doç. Dr. Nur Ebru BARCIN

(Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi, Dahili Tıp Bilimleri, Nöroloji ABD Başkanı ve Türkiye Alzheimer Derneği Antalya Şubesi Başkanı)

“ALZHEİMER HASTALIĞINDAN KORUNABİLİR MİYİZ?”

Konuşmacı:        Doç. Dr. Nil TEKİN

(Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (AÇSHB) Narlıdere Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Türkiye Alzheimer Derneği Üyesi)

15.30-16.00       KAPANIŞ TÖRENİ ve “YERİNDE YAŞLANMA ÇALIŞTAYI” SONUÇ BİLDİRGESİ

 

Başkanlar: Prof. Dr. Ayşe CANATAN, Mustafa CENGİZ ÇÖPELLİ

Başkan Yardımcısı: Prof. Dr. Sevgisun KAPUCU

Sekreter: Psk. Mevlüt ÜLGEN

Düzenleme Kurulu:

Prof. Dr. Velittin KALINKARA

Prof. Dr. Belgin Karavaş

Prof. Dr. Oya HAZER

Prof. Dr. Demet ÖZBABALIK ADAPINAR

Prof. Dr. Aynur ÖZGE

Doç. Dr. Nur Ebru BARCIN

Prof. Dr. Nilgün ÇINAR

Doç. Dr. Nil TEKİN

Doç. Dr. Sevnaz ŞAHİN

Dr. Fzt. Reyhan ÖZGÖBEK

Şenay TOPAL

Dr. Aynur DİK

Psk. Ayşe ÖZALKUŞ ŞAHİN

Dr. Didem Demir Erbil

Klinik Psk. Duygu ÇAP

Hatice Hülya ERYILMAZ

Mukaddes ÇAKMAK

Gülnur KELÇE

Av. Cafer Tufan YAZICIOĞLU

1- YAŞLI REFAHI, GÜVENLİ YAŞAMA, RİSKLER ve YAŞLI REFAHI

Başkan:                                •Prof. Dr. Velittin KALINKARA (Pamukkale Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi-YASAD Yaşlı Sorunları Araştırma Derneği Başkanı)

Başkan Yardımcısı:         •Prof. Dr. Hatice DEMİRBAŞ (Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi)

Raportör:                            •Dr. Öğr. Üyesi Huri Seval GÖNDEREN ÇAKMAK (Çankırı Karatekin Üniversitesi, Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü Öğretim Üyesi ve GERHEMDER Geriatri Hemşireleri Derneği)

 • Prof. Dr. Sema OĞLAK (Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri Bölümü Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)
 • Doç. Dr. Ebru BARCIN (Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi, Nöroloji ABD Başkanı ve Türkiye Alzheimer Derneği Antalya Şube Başkanı)
 • Gerontolog Sevilay TEKİN (Antalya Büyükşehir Belediyesi Halil Akyüz Huzurevi)
 • Av. Cafer Tufan YAZICIOĞLU (Türkiye Emekliler Derneği)
 • İbrahim TEZCAN (Türkiye Emekliler Derneği Antalya Şube Başkanı)

2- YAŞLI DOSTU TOPLUM VE KENT

Başkan:                                •Psk. Mevlüt ÜLGEN (Ege Geriatri Derneği, İzmir Kent Konseyi Sağlıklı Yaşlanma ve Yaşlı Politikaları Çalışma Grubu )

Başkan Yardımcısı:         •Prof. Dr. İbrahim BAKIR (Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Bina Bilgisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)

Raportör:                            Prof. Dr. Güzin TÜREL (Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi ve YASAD Yaşlı Sorunları Araştırma Derneği)

 • Prof. Dr. Osman TUTAL (Eskişehir Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Bina Bilgisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)

(İnternet zoom bağlantısıyla katılacaktır)

 • Prof. Dr. Ziya GENCEL (Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü, Kentsel Tasarım Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)
 • Mustafa CENGİZ (Antalya Kent Konseyi Emekliler Meclisi Başkanı ve Üretken Bilge Yaşlılar Derneği Başkanı)
 • İbrahim TUNCER (Antalya Kent Konseyi)
 • Gündüz KILIÇ (Üretken Bilge Yaşlılar Derneği)

3- TEDAVİ, BAKIM VE REHABİLİTASYON

Başkan:                                •Prof. Dr. Sevgisun KAPUCU (Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Öğretim Üyesi ve GERHEMDER Geriatri Hemşireliği Derneği Başkanı)

Başkan Yardımcısı:         •Klinik Psk. Duygu ÇAP (Ufuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Türkiye Alzheimer Derneği)

Raportör:                            •Doç. Dr. Nil TEKİN (AÇSHB Narlıdere Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi-Türkiye Alzheimer Derneği)

 • Doç. Dr. Sevnaz ŞAHİN (Ege Üniversitesi Geriatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi, Ege Geriatri Derneği)
 • Doç. Dr. Gül Yalçın ÇAKMAKLI (Hacettepe Ün. Tıp Fak. Nöroloji AD Öğretim Üyesi ve TAD-Ankara Şubesi YK Başkanı)
 • Dr. Öğretim Üyesi Şengül AKDENİZ (Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakımı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)
 • Dr. Fzt. Reyhan ÖZGÖBEK (T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Geriatri Fizyoterapistleri Derneği)
 • Öğr. Gör. Psikoterapist Ayşe Özalkuş ŞAHİN (Yeditepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü Öğretim Elemanı ve İstanbul Yetişkin Psikanalitik Psikoterapi Derneği)
 • Fizyoterapist Eren Can TAVLI (TAD Mersin Şubesi Demans-Alzheimer Engelli Bakım Merkezi)
 • İbrahim SİVRİKAYA (İzmir Gazi Hastanesi Sağlıklı Yaşlanma ve Evde Bakım-İzmir Kent Konseyi Yaşlı Hakları ve Sağlıklı Yaşlanma Grubu ve Ege Geriatri Derneği)
 • Dr. Aynur DİK (Evde Bakım Derneği Başkanı)
 • Gerontolog Cüneyt GÜVEN (Antalya Büyükşehir Belediyesi Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Buluşma Merkezi MAVİ EV)

4- GERONTEKNOLOJİ

Başkan:                                •Prof. Dr. Oya HAZER (Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Aile ve Tüketici Bilimler Fak. Öğretim üyesi ve Yaşlılık Platformu Yönetim Grubu Üyesi)

Başkan Yardımcısı:         •Doç. Dr. Nil TEKİN (AÇSHB Narlıdere Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi-Türkiye Alzheimer Derneği Üyesi)

Raportör:                            Doç. Dr. Fahri ÖZSUNGUR (Mersin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fak. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Öğretim Üyesi)

 • Prof. Dr. Ayşe CANATAN (Hacı Bayram Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi, Hacı Bayram Veli Yaşlı Merkezi Müdürü ve (YASAD) Yaşlı Sorunları Araştırma Derneği)
 • Prof. Dr. Sema OĞLAK (Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Öğretim Üyesi)
 • Prof. Dr. Hicran BEKTAŞ (Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, Hemşirelik Bölümü, İç Hastalıkları Hemşireliği Öğretim Üyesi)
 • Öğr. Gör. Dr. Mehtap PEKESEN (Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü Öğretim Elemanı)
 • Öğ. Gör. Dr. Semra GÜNDOĞDU (Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, Hemşirelik Bölümü, İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi)
 • Arş. Gör. Zeynep KARAKUŞ (Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, Hemşirelik Bölümü, İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Öğretim Araştırma Görevlisi)
 • Hülya Hatice ERYILMAZ (Türkiye Alzheimer Derneği Denizli Şubesi Başkanı) (Ziyaretçi)
 • Emre TURGUT (Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı)
 • Seyit Ali İLYAS (Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı)
 • Msc Öğrencisi Esmanur SERT (Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Yüksek Lisans Öğrencisi)
 • İbrahim TAŞTEPE (Antalya Kent Konseyi)
 • Ali AKBAŞ (Üretken Bilge Yaşlılar Derneği Yön. Kurulu Üyesi)

 5- YAŞLININ TOPLUMSAL KATILIMI

Başkan:                               •Prof. Dr. Aylin Görgün BARAN (Hacettepe Üniv. Edebiyat Fak. Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve YASAD Yaşlı Sorunları Araştırma Derneği)

Başkan Yardımcısı:         •Onur YEŞİLGÖNEN (Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi Koordinatörü)

Raportör:                            •Dr. Didem Demir ERBİL (Ankara Üniversitesi SKS Daire Başkanlığı ve Yaşlı Platformu)

 • Dr. Öğretim Üyesi Ayşegül ILGAZ (Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, Hemşirelik Bölümü, Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)
 • Hülya Hatice ERYILMAZ (Türkiye Alzheimer Derneği Denizli Şubesi Başkanı)
 • Gökhan KONCA (Türksch Gemeinde Hamburg/Almanya)
 • Jörn WİEKİNG (Alzheimer Geselschaft Hamburg/Almanya)
 • Gerontolog Hande SELÇUK (Antalya Büyükşehir Belediyesi Aktif Yaşlı Merkezi)
 • Msc Öğrencisi Pınar ORMAN (Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Yüksek Lisans Öğrencisi)
 • Mukaddes ÇAKMAK (Denizli Alzheimer Derneği)
 • Kamile YILMAZ (Üretken Bilge Yaşlılar Derneği)
 • Handan YALÇINER (Üretken Bilge Yaşlılar Derneği YK Üyesi)

6- SPOR VE EGZERSİZ

Başkan:                               •Prof. Dr. Abdurrahman AKTOP (Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı)

Başkan Yardımcısı:         •Doç. Dr. İlkay ORHAN (Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi)

Raportör:                            •Öğr. Gör. Vedat ÇETİNKAYA (Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü Öğretim Elemanı)

 • Dr. Fzt. Reyhan ÖZGÖBEK (T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Geriatri Fizyoterapistleri Derneği)
 • Öğr. Gör Nihat AYÇEMAN (Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü Öğretim Elemanı)
 • Arş. Gör. Süleyman ŞAHİN (Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Araştırma Görevlisi)
 • Osman Nuri TARTILACI (Emekli Beden Eğitimi Öğretmeni ve Ege Geriatri Derneği)
 • Yeliz DURAK (Antalya Büyükşehir Belediyesi)
 • Gazi UMDU (Antalya Büyükşehir Belediyesi Aktif Yaşlı Merkezi)
 • Oktay ŞENSOY (Üretken Bilge Yaşlılar Derneği Üyesi)
 • Ümmügül ÜNEK (Üretken Bilge Yaşlılar Derneği Üyesi)
 • Muzaffer TEZCAN (Üretken Bilge Yaşlılar Derneği Üyesi)
 • Sadi ERTÜRK (Antalya Kent Konseyi)
 • Özgül BAHÇE (Antalya Kent Konseyi)

 

You May Also Like

ANTALYA KENT KONSEYİ EMEKLİLER MECLİSİ HER AY DÜZENLEDİĞİ KONFERANSLARINA BİR TANE DAHA EKLEDİ

EMEKLİLER MECLİSİ’NİN KENTLE İLGİLİ ÖNCELİKLİ ÖNERİLERİ

EMEKLİLER MECLİSİNDEN OCAK AYI SEMİNERİ “SOSYAL MEDYA”

EMEKLİLER MECLİSİ OCAK AYI TOPLANTISINI YAPTI