Antalya Kent Konseyi genel kurulu toplanacak

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısında Ocak ayında genel kurul yapılmasına ve belirlenen gündem maddelerinin görüşülmesine karar verildi.

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Ocak ayında genel kurul yapılması kararı aldı. Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nun Aralık ayı 2’nci toplantısı Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda üyelerin katılımıyla gerçekleşti. Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt moderatörlüğünde yapılan toplantıda 2023 yılı Ocak ayında genel kurul yapılması, genel kurulda görüşülecek gündem maddelerinin belirlenmesi konuları görüşüldü.

İÇ YÖNERGE GENEL KURULDA GÖRÜŞÜLECEK

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nda görüşülerek hazırlanan yeni İç Yönergenin genel kurul gündeminde yer alması oybirliğiyle kabul edildi. Kültürel Miras Çalışma Grubu’nca hazırlanan Antalya Pil Fabrikası ile Kaleiçi raporlarının genel kurul gündemine oybirliğiyle alındı. Tarım Çalışma Grubu’nun zeytinlikler ile kuraklık ve üretim planlaması raporlarının da genel kurulda görüşülmesine oybirliğiyle karar verildi.

KURAKLIK, SAKINIM PLANI VE GÖÇ RAPORLARI

İmar ve Planlama Çalışma Grubu’nun sakınım planı açıklaması ile Afetler ve Kriz Yönetimi Çalışma Grubu’nun sel ve heyelan raporunun birleştirilerek genel kurul gündemine alınması oybirliğiyle kabul edildi. Sağlık Çalışma Grubu’nun diyabet ve site havuzlarının denetimine ilişkin raporları ile Toplum Çalışma Grubu’nun göç raporunun da genel kurul gündemine alınması oybirliğiyle kararlaştırıldı.

TEMALI PARK KOMİSYONU

Gençlik ve Spor Çalışma Grubu’nun Demircikara ve Meydankavağı mahallelerinde sabah sporu yapılmasına yönelik öneri de genel kurul gündemine alındı. Toplantıda Antalya’da jeopark, arkeopark ve endüstri gibi temalı parkların kurulmasına yönelik Altyapı, İmar ve Planlama, Çevre ve Kültürel Miras çalışma gruplarından ‘temalı park komisyonu’ oluşturulması kararlaştırıldı. Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, genel kurulun 2023 yılının Ocak ayı içerisinde AKM Perge Salonu’nda yapılacağını söyledi. Toplantıda Karaalioğlu Parkı’na önümüzdeki hafta inceleme gezisi yapılmasına yönelik de karar alındı.

You May Also Like

ANTALYA KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINA”

“İLKESEL VE ETİK DEĞERLER”           

YÜRÜTME KURULU EYLÜL AYI TOPLANTISI YAPILDI

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Akdeniz Üniversitesinde Toplandı