Antalya Kent Konseyi Genel Kurulu yapıldı

Antalya Kent Konseyi 2022 yılı Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurulda konuşan Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, “Antalya Kent Konseyi geleceğe sorunsuz bir kent sunmak için 25 yıldır çalışıyor” dedi.

Antalya Kent Konseyi’nin 2022 yılı Olağan Genel Kurulu yapıldı. Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Perge Salonu’nda yapılan toplantıya Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, kamu kurum, meslek odası ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile genel kurul üyeleri katıldı. Genel kurul yeter sayısının olduğu açıklandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan genel kurulda önce divan oluşturuldu. Divan Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, Yürütme Kurulu üyeleri Güler Birol Yılmaz, Ahmet Çiçek ve Recep Şengün’den oluştu.

‘KENT KONSEYİ 25 YILDIR KENTE KATKI SUNUYOR’

Açılış konuşmasını yapan Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, 3 Mart 1997 tarihinde kurulan Kent Konseyi’nin 25 yıldır kente yaptığı katkılara işaret ederek, “Antalya Kent Konseyi geleceğe sorunsuz bir kent sunmak için 25 yıldır çalışıyor. Kent Konseyi’nin tüm değerli üyelerine, kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütü temsilcilerine, mahalle muhtarlarına, üniversite temsilcilerine ile birlikte çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim. 2019 yılından bu yana Covid pandemisi yaşanıyor. Bu süre içerisinde çalışma gruplarımız ve meclis toplantılarımızı yeri geldi çevirim içi, yeri geldi açık alanda toplanarak gerçekleştirdik. Geçen yaz yaşadığımız Manavgat yangınından ciddi dersler alınması gerektiğini vurguluyoruz. Kadın, gençlik, çocuk ve yaşlı alanlarında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gençlerin tarım ve turizmden uzaklaştığını üzülerek görüyoruz” dedi.

ANTALYA KENT MÜZESİ VURGUSU

Antalya Kent Müzesi’nin açılışını yıllardır büyük bir özlemle beklediklerini de vurgulayan Semanur Kurt, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kent Müzesi’nin hala açılamaması nedeniyle kaygılarımız devam ediyor. Antalya Kent Müzesi’nin bir an önce planlandığı şekilde kente kazandırılmasını bekliyoruz. Lara Kent Parkı, Yamansaz, Vakıf Çiftliği, Narenciye ve sahillerimiz başta olmak üzere kentin değerli alanları ve su kaynaklarının Antalya Kent Konseyi’nin gündeminde öncelik taşıdığını özellikle belirtmek istiyoruz. Genel Kurulumuzun kurumumuza ve kente hayırlı olmasını diliyorum ve katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum.”

ÖNERİLER OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Antalya Kent Konseyi Genel Sekreteri Gülay Çuha, Kent Konseyi organlarının 2019-2022 arasında yaptığı çalışmalara ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından daha önce Yürütme Kurulu’nda komisyon olarak kurulması önerilen Kültürel Miras Çalışma Grubu’nun kurulması önerisine geçildi. Kültürel Miras Çalışma Grubu’nun kurulması önerisi oybirliğiyle kabul edildi. Kent Konseyi organ seçimlerinin pandemi koşulları nedeniyle bir yıl süreyle ertelenmesi ve Kent Konseyi bütçesi de oybirliğiyle genel kuruldan geçti. Manavgat yangını özelinde yangınlar ve öneriler, afetlerde halkın örgütlenmesi, turizm sektöründe istihdam sorunu, okulların hijyen sorunu, okul yerleri, eğitimde yurtlar ve yaşanan sorunlar ile YUKENT Projesi’ne ilişkin raporlar oybirliğiyle kabul edildi.

Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, dilek ve temennilerin ardından, Genel Kurul üyelerini 17 Mart Perşembe günü Akdeniz Üniversitesi evsahipliğinde gerçekleştirilecek ‘Yerinde Yaşlanma’ temalı Bahar Çalıştayı’na davet ederek oturumu kapattı.

 

You May Also Like

KENT KONSEYİ GENEL KURULU YAPILDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun…

KÖYÜM BİSİKLETE BİNİYOR