Antalya Kent Konseyi Yönerge taslağı Yürütme Kurulu’nda

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Kasım ayı toplantısında Antalya Kent Konseyi Yönerge taslağını ele aldı. Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısı Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Yürütme Kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda Antalya Kent Konseyi Yönerge taslağı, meclislerin ve çalışma gruplarının hazırladığı raporlar, düzenlenecek sempozyum ve panelden oluşan gündem maddeleri görüşüldü.

GENEL KURUL GÜNDEMİNE ALINACAK

Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, çalışma gruplarında ve meclislerde karşılaştıkları durumlar üzerine Yürütme Kurulu’nda yapılan görüşmeler sonucunda Antalya Kent Konseyi Yönergesinin gözden geçirilmesi ihtiyacının ortaya çıktığını hatırlattı. Yürütme Kurulu Üyesi Avukat Eylem Ülgen, daha önce Yürütme Kurulu’nda oluşturulan komisyonun önerileri doğrultusunda hazırlanan Antalya Kent Konseyi Yönerge taslağı ile ilgili bir sunum yaptı. Yürütme Kurulu üyeleri, değiştirilmesi önerilen maddeler üzerinde görüş alışverişinde bulundu. Yönerge taslağı Yürütme Kurulu üyelerinin toplantıda sunduğu görüş ve öneriler doğrultusunda oybirliğiyle kabul edildi. Kent Konseyi Başkanı Kurt, taslak üzerinde çalışan ve emek veren Yürütme Kurulu üyelerine teşekkür etti. Yönergenin bağlı olduğu üst kanunlarda da düzenleme ihtiyacının olduğunu belirten Kurt, hazırlanan taslağın ilk yapılacak genel kurulun gündemine alınması gerektiğini söyledi.

RAPORLARLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME

Çalışma gruplarının hazırladığı raporlar da Yürütme Kurulu’nda değerlendirildi. Ekim ayında yapılan toplantı sonucu hazırlanan “Antalya İlimizdeki Yabancı Göç Sorunu” konulu rapor ile ilgili Toplum Çalışma Grubu Başkanı Ayşegül Nas tarafından bilgilendirme yapıldı. Yürütme Kurulu üyeleri raporla ilgili ve göç konusunda görüşlerini dile getirdi. Kültürel Miras Çalışma Grubu Başkanı Selda Baybo da kendi çalışma grubu tarafından hazırlanan Antalya Pil Fabrikası ile Döşemealtı Evdirhan ve çevresindeki Roma dönemine ait tarihi Anydros-Eudokias kalıntılarına ilişkin raporlar konusunda bilgilendirme yaptı. Yürütme Kurulu üyeleri 2 raporla ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

SEMPOZYUM VE PANEL DÜZENLENECEK

Antalya Kent Konseyi’nin Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle düzenleyeceği sempozyum ve panele ilişkin de toplantıda bilgilendirme yapıldı. Yürütme Kurulu Üyesi İbrahim Bakır, 23-24 Kasım 2022 tarihlerinde Antalya Kent Konseyi ve Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi işbirliğinde Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenecek “Kent kimliği bağlamında mimarlık, planlama ve tasarım” sempozyumuyla ilgili bilgi verdi. Yürütme Kurulu Üyesi Eylem Ülgen de 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ile 5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının Tanınması yıldönümü arasında, 2 Aralık’ta Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi ile Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle bir panel düzenleyeceklerini söyledi. Sempozyum ve panelin düzenlenmesi önerileri oybirliğiyle kabul edildi.

 

You May Also Like

ANTALYA KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINA”

“İLKESEL VE ETİK DEĞERLER”           

YÜRÜTME KURULU EYLÜL AYI TOPLANTISI YAPILDI

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Akdeniz Üniversitesinde Toplandı