Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Akdeniz Üniversitesinde Toplandı

 (17.05.2023)

Antalya Kent Konseyi Mayıs ayı Yürütme Kurulu toplantısını,  Akdeniz Üniversitesinde Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın da katılımı ile yaptı. Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt’un moderatörlüğünde Rektörlük Senato Salonunda yapılan toplantıya Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Turhan, Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Dr. Cengiz Toker, Genel Sekreter Ali Evren İmre ve Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri katıldı.

Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde yapılan Mayıs ayı Yürütme Kurulu Toplantısında Üniversite – Antalya Kent Konseyi istişare toplantısı gerçekleştirildi. Rektör Özkan, üniversite ve şehir iş birliğinin önemini vurguladı, üniversitenin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi sundu.

Üniversitesinin kente kapısını açmasının çok önemli olduğuna vurgu yapan Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, “Biz bu anlamda bir sıkıntı yaşamıyoruz gerçekten hiçbir önerimiz, fikrimiz geri çevrilmiyor. Bu kentle bilimin buluşması, aklın kentle buluşmasıdır. Aynı şekilde üniversite içerisinde de görmek isteriz. Bu kentin doğasını, dokusunu bilen toplumsal yapısını bilen Akdeniz Üniversitesi kent yönetimlerinin gündemine ışığını yansıtmalı. Bizler de bu kapıyı açmak zorundayız. Bu toplantı kent sorunlarını ve kentle üniversiteyi tartıştığımız ilk toplantı oldu. Bu konuda üniversitenin hakkını teslim etmeliyiz. Sorunları birlikte ele almak ve de üniversiteyi kentlilerle tartışabilmek çok kıymetli” ifadelerini kullandı.

 

         

You May Also Like

ANTALYA KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINA”

“İLKESEL VE ETİK DEĞERLER”           

YÜRÜTME KURULU EYLÜL AYI TOPLANTISI YAPILDI

ANTALYA KENT KONSEYİ 14 MAYIS 2023 GENEL SEÇİMLERDE PROGRAMA ALINMASINI İSTEDİĞİ KENT SORUNLARI VE ÖNERİLERİ