Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Nisan ayı toplantısı yapıldı

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Nisan ayı toplantısında Kültürel Miras Çalışma Grubu ile ilgili bilgilendirme, Kaleiçi raporu, yönetmelik ve yönerge değişikliği önerileri görüşüldü.

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Nisan ayı toplantısı gerçekleştirildi. Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt moderatörlüğünde yapılan toplantıda Kültürel Miras Çalışma Grubu’nun oluşturulmasıyla ilgili bilgilendirme yapılırken, hazırlanan Kaleiçi raporu ve Kent Konseyi Yönetmeliği ile Antalya Kent Konseyi Yönergesi değişikliği önerileri görüşüldü.

KÜLTÜREL MİRAS ÇALIŞMA GRUBU BİLGİLENDİRMESİ

Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, geçen ay yapılan Genel Kurul ile ilgili Yürütme Kurulu’nu bilgilendirdi. Yürütme Kurulu toplantısına ilk kez katılan Kültürel Miras Çalışma Grubu Selda Baybo, gruplarının kuruluş süreci ve çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Kaleiçi, Erymna Antik Kenti ve Antalya Pil Fabrikası olmak üzere 3 konuyu ele aldıklarını belirten Baybo, bu ayki toplantıda ise Saat Kulesi restorasyonunu görüşeceklerini söyledi.

KALEİÇİ RAPORU ÖNERİSİ

Kültürel Miras Çalışma Grubu’nun hazırladığı Kaleiçi raporu ele alınan diğer gündem maddesiydi. Kaleiçi’ndeki Atatürk Ortaokulu yanında ortaya çıkarılan tiyatro basamakları olduğu düşünülen alan, İnci Sineması binası ve Gavur Hamamı ile ilgili hazırlanmış olan öneri planlarının hayata geçirilerek bu alanların kente korunarak kazandırılmasını içeren raporun Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilmesi önerisi oybirliğiyle kabul edildi.

KOMİSYON OLUŞTURULDU

Yürütme Kurulu toplantısında Kent Konseyi Yönetmeliği ile Antalya Kent Konseyi Yönergesinde değişiklik yapılması önerisi de ele alındı. Konuyla ilgili bir ön hazırlık yapmaları ve taslak oluşturmaları için komisyon kurulmasına karar verildi. Komisyonun yönetmelik ve yönerge ile ilgili hazırlayacağı önerinin Yürütme Kurulu’nda yeniden görüşülmesi kararlaştırıldı.

 

You May Also Like

ANTALYA KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINA”

“İLKESEL VE ETİK DEĞERLER”           

YÜRÜTME KURULU EYLÜL AYI TOPLANTISI YAPILDI

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Akdeniz Üniversitesinde Toplandı