Antalya Kent Konseyi’nden muhteşem 25’inci Yıl Konseri

Antalya Kent Konseyi’nin kuruluşunun 25’inci yılına özel olarak düzenlediği Türk Halk Müziği Konseri büyük ilgi gördü. Salon tıklım tıklım dolarken, sevilen türküler ayakta alkışlandı.

Antalya Kent Konseyi 25’inci Yıl Türk Halk Müziği Konseri yoğun ilgiyle gerçekleştirildi. Kent Konseyi’nin 25’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında konserin düzenlendiği Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Perge Salonu tıklım tıklım doldu. Koltuklar yetmeyince ek sandalyeler yerleştirildi. Şef Faize Tügen yönetimindeki koro, birbirinden sevilen türküleri seslendirdi. Koronun yanı sıra solo türküler de seslendirilirken, salonu dolduran yüzlerce sanatsever türkülere coşkuyla eşlik etti. Pandemi nedeniyle 2 yıldır düzenlenemeyen konsere olan ilgi hem koroyu hem de sanatseverleri mutlu etti.

KÜLTÜR SANATA KATKI

Konser öncesi kısa bir konuşma yapan Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, 3 Mart 1997 tarihinde kurulan Kent Konseyi’nin 25 yılda her alanda önemli çalışmalar yaptığını belirterek, “Antalya Kent Konseyi olarak Antalya’nın kültür ve sanat hayatına da katkı sunuyoruz. Bugün hep birlikte burada türkülerimizi, ezgilerimizi söyleyeceğimiz için çok mutluyuz. Koroya ve Mustafa-Faize Tügen çiftine verdikleri emekler nedeniyle çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, ayakta alkışlanan konserin sonunda şef Faize Tügen’e bir buket çiçek vererek teşekkür etti.

 

You May Also Like

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun…

KÖYÜM BİSİKLETE BİNİYOR

RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 109. YILINI KUTLUYOR, ŞEHİTLERİMİZİ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ.