Atatürk’ün Antalya’ya gelişinin 91’inci yıldönümünün kıvancını yaşıyoruz

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Antalya’ya gelişinin 91’inci yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. “Atatürk’ün Antalya’ya gelişinin 91’inci yıldönümünün kıvanıcını yaşıyoruz” başlığını taşıyan açıklama şöyle:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Antalya’ya gelişinin 91’inci yıldönümünü kutluyoruz.

6 Mart 1930 tarihinde Atatürk’ün Antalya’ya geleceği haberi kentte büyük sevinç ve heyecan yaratmıştır. Aynı heyecanı ve sevinci neredeyse bir asır sonra bugün de yaşamaktayız.

6 Mart günü Antalya’yı karadan ve denizden gezip inceleyen Atatürk, karla kaplı Beydağları’nı uzun uzun seyrettikten sonra gözlemlerini bu vecizeyle dile getirmiştir.

Büyük önder Atatürk’ün Antalya’ya gelişinde “Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir” sözüyle kentimize olan hayranlığını en iyi şekilde ifade etmiştir.

Pandemi süreci nedeniyle bu anlamlı günümüzle ilgili istenilen etkinlik ve programlar düzenlenemeyebilir ancak Ata’mızın kentimize gelişinden duyduğumuz haklı gurur ve sevinci yaşamaktayız.

Hiç şüphesiz ki Antalya, Ata’mızın ziyaretinin verdiği heyecan ve gururu belleğinde hep yaşatacaktır.

Barışı ve sevgiyi Anadolu’nun öznesi haline getiren Atatürk’ü bu vesileyle bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

Saygılarımızla”

 

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu

You May Also Like

Antalya Kent Konseyi gündemdeki önemli konuları görüştü

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Mayıs toplantısını yaptı

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Nisan ayı toplantısı yapıldı

Kent Konseyi Yürütme Kurulunda 3 sunum