Çevre Günü için Gençlik ve Spor ile Çevre çalışma gruplarından ortak toplantı

Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu ile Çevre Çalışma Grubu, 5 Haziran Dünya Çevre Günü için ortak toplantı gerçekleştirdi. Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda Gençlik ve Spor Çalışma Grubu Başkanı Recep Şengün ile Çevre Çalışma Grubu Başkanı Güray Doğan moderatörlüğünde ortak yapılan Mayıs ayı toplantısına 2 çalışma grubunun üyeleri ve ilgili spor kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

25’İNCİ YILDÖNÜMÜ BİSİKLET TURU

Toplantıda Antalya Kent Konseyi’nin 25’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde yapılması planlanan bisiklet turu görüşüldü. 5 Haziran Pazar günü saat 19.00’da Konyaaltı Caddesi üzerindeki Atatürk Parkı’nda bulunan Türkan Saylan Anıtı önünde toplanılarak Erdal İnönü Parkı’na kadar bisiklet turu yapılması kararlaştırıldı. Bisiklet turu için gerekli yazışma ve hazırlıkların yapılmasına karar verildi.

TRİATLON İÇİN KOMİSYON

Toplantıda ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı kapsamında ‘Suyun Kalbinden Triatlonu’ önerisi de ele alındı. Konuyla ilgili Çevre Çalışma Grubu Başkanı Güray Doğan tarafından bir sunum yapıldı. Etkinlik kapsamında 1.5 kilometrelik yüzme, 40 kilometrelik bisiklet ve 10 kilometrelik koşudan oluşan Lara’dan Karain Mağarası’na yapılması önerilen parkur üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Konuyla ilgili bir komisyon oluşturulmasına karar verilerek, komisyon üyeleri belirlendi. Komisyon, yapacağı toplantılarda triatlonun tarihi, güzergahı ve kapsamına ilişkin oluşturacağı öneriler ortak toplantılarda görüşülecek.

You May Also Like

ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU 5 HAZİRAN ÇEVRE GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI

KÖYÜM BİSİKLETE BİNİYOR

Suyun Değerini Anlamak: Antalya Kent Konseyi’nin Su Krizi ve İşbirliği Çağrısı

ANTALYA KENT KONSEYİNDEN SPORU VE SPORCUYU COŞTURAN MİLOŞ VE ALİ DAYI’YA VEFA…