Cumhuriyet için pedal çevirdiler

Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu ve Muratpaşa Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Cumhuriyet Bisiklet Turu’na yüzlerce bisikletli katıldı. 7’den 70’e farklı yaşlardan katılımcıların olduğu bisiklet turunda büyük coşku yaşandı.

Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu, Muratpaşa Belediyesi’nin işbirliğiyle Cumhuriyet Bisiklet Turu büyük coşkuyla gerçekleştirildi. Bisiklet turuna Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu Başkanı Recep Şengün, bisiklet dernek ve kulübü üyesi yüzlerce bisikletli katıldı. Konyaaltı Caddesi Atatürk Parkı’ndaki Türkan Saylan Anıtı önünde buluşan yüzlerce bisikletli tura başlamadan önce trafik polisi ekipleri tarafından trafik ve sürüş güvenliği konusunda bilgilendirildi. Bisiklet dernek ve kulüplerinin yöneticileri de tur sırasında cep telefonuyla konuşulmaması gerektiği konusunda uyardı. Etkinliğin başında katılımcılara Türk bayrağı ve su dağıtıldı.

CUMHURİYET’İN MİNİK YOLCUSU

7’den 70’e farklı yaş gruplarının katıldığı Cumhuriyet Bisiklet Turu’nda renkli görüntüler yaşandı. Etkinliğin başında pedalsız bisikletini sürerek katılımcıların ilgi odağı olan 3 yaşındaki Berk Atasoy, bisiklet turuna babasının kullandığı bisiklete bağlı çocuk arabasıyla katıldı. Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Caddesi, Işıklar Caddesi, Falez Parkı’ndaki bisiklet yolundan devam ederek Fener Parkı’na ulaşan bisikletliler, bisiklet turunu Muratpaşa Kent Meydanı’nda bitirdi. Kent Meydanı’nda coşkuyla karşılanan bisikletlilere helva ikram edildi.

Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Gurubu Başkanı Recep Şengün, Kent Meydanı’nda yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubumuz, Muratpaşa Belediyesi işbirliğiyle Cumhuriyetimizin 98’inci yılında Cumhuriyet Bisiklet Turu düzenledik. Kurtuluş savaşını kazanan ve Cumhuriyeti kuran, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal etmiş bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anar, aziz hatıraları önünde saygı ve şükranla eğiliyoruz. Atatürk’ü sadece kalplerimizde bir hatıra gibi değil, her zaman düşüncelerimize yön veren bir gerçek olarak yaşatmaya ihtiyacımız olduğunu tekrar vurgulayarak, bayram coşkumuzu yaşamak için Cumhuriyet Bisiklet Turumuzda bir araya geldik. Kültürel farklılıklarımızla Cumhuriyetimizin kazanımlarına birlik ve bütünlük içerisinde bağlılığımızı ebediyen sürdürmekte kararlıyız. Bisiklet turumuza katılanlara, üyemiz olan bisiklet derneklerimize ve bisiklet gruplarımıza, Muratpaşa Belediyemize ve emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

You May Also Like

KÖYÜM BİSİKLETE BİNİYOR

ANTALYA KENT KONSEYİNDEN SPORU VE SPORCUYU COŞTURAN MİLOŞ VE ALİ DAYI’YA VEFA…

Gençlik ve Spor Çalışma Grubu’nda Divan Seçimleri Yapıldı

Gençlik ve Spor Çalışma Grubu Şubat ayı toplantısını yaptı