Eğitim Çalışma Grubu’na Kepez’deki okul alanlarıyla ilgili bilgi verildi

Antalya Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu’nun Mart ayı 2’nci toplantısı yapıldı. Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda Eğitim Çalışma Grubu Başkanı Mustafa Şanlı moderatörlüğünde yapılan toplantıya çalışma grubu üyeleri katıldı. Toplantıda Kepez Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürü Burak Günaydın, ilçe sınırlarında imar planlarındaki okul alanlarıyla ilgili bilgi verdi.

‘MEB ANTALYA’YA 40’TAN FAZLA ANAOKULU YAPACAK’

Kepez Belediyesi sınırlarında içinde henüz okul olmayan ama imar planlarında okul olanı olarak planlanan 130’a yakın okul alanı olduğunu belirten Günaydın, “Bu sayı az değil ancak 650 bini aşan Kepez’in nüfusuna göre değerlendirdiğinizde az olabilir. İmar planlarındaki okul alanlarında en büyük sıkıntımız mülkiyet problemleridir. Çünkü bu okul alanlarında özel şahıs, hazine ve belediyeye ait haklar var. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) kamulaştırma bütçesi olmayınca bu okul alanlarında bir şey yapılamıyor. MEB, Antalya’ya 40’tan fazla anaokulu yapacak. Bunların 12’den fazlası Kepez’de olacak” dedi.

Eğitim Çalışma Grubu üyeleri, Kepez Belediyesi temsilcisine okul alanlarıyla ilgili sorular yöneltti. Toplantıda bu bilgilendirmenin ardından Eğitim Çalışma Grubu üyesi emekli öğretmen Nazmi Öner tarafından hazırlanan Çanakkale-Gelibolu ve Anzaklar konulu sunum yapıldı.

 

You May Also Like

Kent Konseyi’nden Antalya Lisesi açıklaması

Eğitim Çalışma Grubu’nda okul öncesi çocuklar için öneri

Eğitim Çalışma Grubu okul yerleri gündemini bir kez daha görüştü

Köy Enstitüleri sergisini gezip ortak toplantı yaptılar