Engelliler Meclisi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’na hazırlanıyor

Antalya Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Nisan ayı toplantısını yaptı. Engelliler Meclisi Başkanı Mehmet Karavural moderatörlüğünde Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya meclis üyeleri katıldı. Toplantıda 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü organizasyonunda planlanan program görüşüldü. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak çelenk sunma törenine katılım gösterilmesi ve engellileri temsilen 2 kişinin konuşma yapması önerileri kabul edildi.

SESLİ UYARI SİSTEMİ DE GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda toplu taşıma araçlarında kullanılması gereken engelliler için önem taşıyan sesli uyarı sistemi de görüşüldü. Sesli uyarı sisteminde önemli bir yol alındığı, sistemin test aşamasına geldiği ancak bir türlü sonuçlanmadığı ifade edilirken, bu sürecin tamamlanması için 4 kişilik bir komisyon oluşturularak Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve Antalya Otobüsçüler Odası olmak üzere ilgili kurumlarla görüşme yapılmasına karar verildi.

 

You May Also Like

ENGELLİLER HAFTASI BASIN AÇIKLAMASI

ENGELLİLER MECLİSİ’NİN KENTLE İLGİLİ ÖNCELİKLİ ÖNERİLERİ

ENGELLİLER MECLİSİ KASIM AYI TOPLANTISINI YAPTI

ENGELLİLER HAFTASI’NIN BAŞLAMASI NEDENİYLE STK KATILIMLARIYLA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİNDE HAZIRLANAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI