Engelliler Meclisi Mart ayı toplantısını yaptı

Engelliler Meclisi Mart ayı toplantısını yaptı (14/03/2023)

Antalya Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin Mart ayı toplantısı, toplu ulaşımda engelliler ve özel gereksinimli bireylerin durumu gündemiyle yapıldı. Engelliler Meclisi Başkanı Yardımcısı Yasemin Yaraşır moderatörlüğünde yapılan toplantıya meclis üyeleri katıldı. Toplu ulaşımda özellikle fiziksel engelli bireylerin toplu taşıma araçlarına binmesindeki sorunlar ile birlikte yaşanılan süreçte özel gereksinimli bireylerin sosyal aktivitelerine ara verilmesi değerlendirildi.

Toplu ulaşımda şoförlerin engelli bireylere karşı olan tutumlarının gözden geçirilmesi ve şoförlerin eğitimli olmasının önemi vurgulandı. Ayrıca, toplu taşıma araçlarına tekerlekli sandalyelilerin binebilmesi için otomatik olarak açılıp-kapanan bir sistemin bulunmasının kolaylaştırıcı olacağı belirtildi.

Depremden sonra yaşanılan süreçte, depremzedelerin İlimizde yoğun olarak bulunması nedeniyle özel çocukların katıldığı sosyal aktivite ve eğitim programlarına ara verildiği, bu durumun özel çocuklara ve ailelerine olumsuz yansıdığı vurgulanarak, programların tekrar başlaması talebinde bulundular.

You May Also Like

ENGELLİLER MECLİSİ’NİN KENTLE İLGİLİ ÖNCELİKLİ ÖNERİLERİ

ENGELLİLER MECLİSİ KASIM AYI TOPLANTISINI YAPTI

ENGELLİLER HAFTASI’NIN BAŞLAMASI NEDENİYLE STK KATILIMLARIYLA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİNDE HAZIRLANAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

Engelliler Meclisi Nisan Ayı Toplantısını Yaptı