Engelliler Meclisi üyelerine yasa değişikliği bilgilendirmesi

Antalya Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nde engelli dernek ve kulüpleri yakından ilgilendiren yasa değişikliğine ilişkin bilgilendirme yapıldı. Engelliler Meclisi’nin Ekim ayı toplantısı Mehmet Karavural moderatörlüğünde Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Engelli kulüp ve dernek temsilcilerinden oluşan üyelerin katıldığı toplantıda, 22 Nisan 2022 tarihinde yürürlüğe giren 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu ve mevzuat değişikliğine ilişkin Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sicil Lisans ve Spor Kulüpleri Birimi Şube Müdürü Süleyman Gediz tarafından sunum yapıldı.

YA KULÜP YA DERNEK OLARAK FAALİYET GÖSTERECEKLER

Toplantıda yasa değişikliğiyle birlikte engelli kulüp ve derneklerin bu yasa değişikliğiyle birlikte ya kulüp ya da dernek olarak faaliyetlerini sürdürmeyi tercih etmek durumunda olduğu belirtilirken, üyelerden konuyla ilgili çok sayıda soru yöneltildi. Katılımcıların sorularını yanıtlayan Süleyman Gediz, kulüplere bu süreçle ilgili her konuda yardımcı olabileceklerini söyledi. Sunumu ve bilgilendirmesi nedeniyle Süleyman Gediz’e teşekkür eden Engelliler Meclisi Başkanı Mehmet Karavural, dernek ve kulüpler olarak oluşturacakları görüşleri bir rapor halinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ileteceklerini ifade etti.

 

You May Also Like

ENGELLİLER MECLİSİ’NİN KENTLE İLGİLİ ÖNCELİKLİ ÖNERİLERİ

ENGELLİLER MECLİSİ KASIM AYI TOPLANTISINI YAPTI

ENGELLİLER HAFTASI’NIN BAŞLAMASI NEDENİYLE STK KATILIMLARIYLA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİNDE HAZIRLANAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

Engelliler Meclisi Nisan Ayı Toplantısını Yaptı