Gençlik ve Spor Çalışma Grubu bisiklet turuna hazırlanıyor

Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu, Döşemealtı’nda yapılacak bisiklet turuna hazırlık çalışmalarını görüştü. Gençlik ve Spor Çalışma Grubu Kasım ayı toplantısı, Çalışma Grubu Başkanı Recep Şengün moderatörlüğünde Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Üyelerin katıldığı toplantının başında geçen ay yapılan toplantının değerlendirmesi yapıldı.

Toplantıda 18 Aralık’ta Döşemealtı’nda yapılması planlanan “İnsanlığın doğuşundan suyun kaynağına” sloganlı bisiklet turunun detayları görüşüldü. Konuyla ilgili Döşemealtı Kaymakamlığı ve Döşemealtı Belediyesi’ne yazı yazılması, belediye başkanının tura katılması için davet edilmesi, okullardan öğrencilerin katılımının sağlanması gibi öneriler sıralandı. Bisiklet turunun yapılacağı tarihte hava koşullarının da gözönünde bulundurulması gerektiği ifade edilirken, 29 Kasım Salı günü saat 15.00’te düzenlenecek toplantıya Döşemealtı Belediyesi’nden bir temsilcinin davet edilmesine karar verildi.

Antalya’daki bisiklet yollarının durumunun da görüşüldüğü toplantıda, doğa yürüyüşlerine de devam edilmesi kararlaştırıldı. Daha önce Tazı Kanyonu, Göynük Kanyonu ve Döşemealtı Kral Yolu’nda doğa yürüyüşlerinin yapıldığı hatırlatılarak, 60 yaş üzeri üyelere uygun bir parkurda yeni bir yürüyüşün planlanabileceği kaydedildi.

 

You May Also Like

KÖYÜM BİSİKLETE BİNİYOR

ANTALYA KENT KONSEYİNDEN SPORU VE SPORCUYU COŞTURAN MİLOŞ VE ALİ DAYI’YA VEFA…

Gençlik ve Spor Çalışma Grubu’nda Divan Seçimleri Yapıldı

Gençlik ve Spor Çalışma Grubu Şubat ayı toplantısını yaptı