Kadın Meclisi 25 Kasım ve 5 Aralık programları için toplandı

Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ile 5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının Tanınması yıldönümü programlarını görüşmek üzere toplantı düzenledi. Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda Kadın Meclisi Başkanı Eylem Ülgen moderatörlüğünde yapılan Kasım ayı toplantısına kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ve çalışma grubu üyeleri katıldı.

Toplantıda 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ile 5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının Tanınması yıldönümü kapsamında Antalya’da düzenlenecek panel, eylem, toplantı, basın açıklaması, yürüyüş ve tiyatro gibi etkinliklerle ilgili programlar görüşüldü. Kurumlar bu tarihlerde düzenleyecekleri etkinliklere ilişkin bilgi verdi.

Kadın Meclisi Başkanı Eylem Ülgen, toplantıda bildirilen ve kurumlardan kendilerine gönderilecek programların duyurusunu ve Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak basın açıklaması yapacaklarını açıkladı. Ülgen, Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak 2 Aralık’ta Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda Akdeniz Üniversitesi işbirliğinde düzenleyecekleri velayet konulu panele de herkesi davet etti.

 

You May Also Like

KADIN MECLİSİ DİVAN SEÇİMİNİ YAPTI

KADIN MECLİSİ’NİN KENTLE İLGİLİ ÖNCELİKLİ ÖNERİLERİ (25.03.2024)

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Basın Bildirisi

5 ARALIK KADINA SEÇME VE SEÇİLME HAKKI VERİLİŞİ GÜNÜNDE KADIN MECLİSİNCE ÇELENK SUNUMU VE BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI