‘Karain’den suyun kalbine’ pedal basacaklar

Antalya’da daha önce 7’den 77’ye bisiklet turu düzenleyen Kent Konseyi, bu kez farklı bir temayla pedal basacak. Antalya Kent Konseyi, Pazar günü Döşemealtı’nda “Karain’den suyun kalbine” temalı bisiklet turu düzenleyecek.

Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu, yurttaşların hem spor yapma hem de bisiklet binme alışkanlığı edinmesi amacıyla daha önce düzenlediği 7’den 77’ye bisiklet turuna bir yenisini ekliyor. Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu ile Çevre Çalışma Grubu’nun organizasyonunda, Döşemealtı Belediyesi işbirliğiyle 18 Aralık Pazar günü “Karain’den suyun kalbine” temalı bisiklet turu Döşemealtı’nda gerçekleştirecek. Karain Mağarası önünden başlayacak bisiklet turu, Kırkgöz’de tamamlanacak. Saat 12.00’de başlayacak bisiklet turuna herkes davet edildi.

BİSİKLET TURUNA DAVET

Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, bisikletin Antalya’da yaygınlaşmasında bugüne kadar yaptıkları “7’den 77’ye Bisiklet Turu” ve “Köyüm Bisiklete Biniyor” gibi etkinliklerin önemli katkısının olduğunu söyledi. Döşemealtı’nda düzenleyecekleri bisiklet turunun sporun yanı sıra doğa ve tarihe dikkat çektiğini ifade eden Semanur Kurt, “Karain Mağarası insanlığın geçmişine ışık tutan bir yer. Kırkgöz ise suyu ve doğal özelliğiyle önemli bir değer. Hem ulaşım hem de spor aracı olan bisikletlerimizle bu 2 önemli yer arasında pedal çevireceğiz. 18 Aralık Pazar günü herkesi bisikletiyle Döşemealtı’ndaki bisiklet turumuza katılmaya davet ediyoruz” dedi.

 

You May Also Like

ANTALYA KENT KONSEYİNDEN SPORU VE SPORCUYU COŞTURAN MİLOŞ VE ALİ DAYI’YA VEFA…

Gençlik ve Spor Çalışma Grubu’nda Divan Seçimleri Yapıldı

Gençlik ve Spor Çalışma Grubu Şubat ayı toplantısını yaptı

Tarih ve doğa için pedal bastılar