Kent Konseyi Yürütme Kurulu’na Büyükşehir’den bilgilendirme

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer ile biraraya geldi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Antalya Kent Konseyi’ni ziyaret ederek, Yürütme Kurulu üyeleriyle çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Tuncer’e ziyareti sırasında Antalya Büyükşehir Belediye Baş Danışmanı Cem Oğuz da eşlik etti. Ziyaretleri nedeniyle Tuncer’e teşekkür eden Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, sosyal mesafenin oluşturulduğu ve maskelerin takıldığı toplantıda, Konsey’in çalışmalarıyla ilgili bir sunum yaptı.

‘HİÇBİR PARTİNİN ARKA BAHÇESİ OLMADIK’

Antalya Kent Konseyi’nin hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmadığını, kente katkı sağlamak ve çalışmaların doğru hayata geçirilmesi için görev yaptıklarını vurgulayan Semanur Kurt, yüz yüze biraraya gelip Antalya için neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunmak üzere bu toplantıyı düzenlediklerini belirterek, “Daha iyi bir Antalya için, kentin ortak aklıyla yönetilen, geleceğe sorunsuz bir kent bırakma amacındayız. Biz bu anlayışla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Antalya’nın çözüm bekleyen önemli sorunları vardır. Balbey, Kent Müzesi, Düden Çayı’ndaki atık su sorunu, su tasarrufu, su kaynaklarının korunması ve tarım başta olmak üzere çok sayıda kenti ilgilendiren konular var. Bu sorunları iletişim halinde ortak akılla çözüme kavuşturabiliriz” dedi.

‘AMAÇ ÇÖZÜM ÖNERİLERİYLE İŞİ KOLAYLAŞTIRMAK’

Bundan sonraki süreçte yüz yüze toplantılarla kentin sorunlarını ele alabileceklerini de ifade eden Samanur Kurt, “Kent Konseyi olarak Başkanımız Muhittin Böcek ile uzun yıllardır ortak çalışmalar yapmaktayız. Kentin güncel ve gelecekte karşılaşabileceği sorunlara ortak çözüm üretebiliriz. Burada maksat kamu kurumlarını köşeye sıkıştırıp zorda bırakmak değil, çözüm önerilerimizle kamunun işini kolaylaştırmaktır. Biz o yaklaşımda hiç olmadık. Şimdi birlikte neler yapılabiliriz ona bakacağız” diye konuştu.

‘KENT KONSEYİ OLMAZSA OLMAZ’

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in selam ve sevgilerini ileterek konuşmasına başlayan Genel Sekreter Cansel Tuncer, Antalya Kent Konseyi’nin çalışmalarını önemsediklerini belirterek, “Antalya Kent Konseyi bizim çok önemli bir dinamiğimiz. Her zaman her anlamda Antalya Kent Konseyi’ne desteğe hazırız. Antalyalı olmak adına ve Antalya’yı önemsediğimiz için ve değerinizi bildiğimiz için Kent Konseyi olmazsa olmaz. Bugün hem tanışmaya hem de fikir alışverişinde bulunmaya geldik. Bu toplantı için hem pandemi hem de başkanımızın uzun süren rahatsızlığı mutlaka bizleri biraz geciktirmiş olabilir. Önümüzde daha 3 yılımız var. Başkanımızın da dediği gibi, ben sen yok, biz varız biz birlikte yaparız” dedi.

‘BÜTÇEMİZİN YÜZDE 50’Sİ YATIRIMA’

Başkan Muhittin Böcek’in bir Antalya sevdası olduğunu ve Antalyalı olarak kente böyle bir vefa borcu olduğunu ifade eden Tuncer, şunları kaydetti: “Başkanımızın bu bakış açısıyla hizmet ettiğini bilmenizi istiyorum. Antalya için hizmet etmiş, çivi çakmış herkesi Muhittin Başkanımız teşekkür eder, bizler de teşekkür ederiz. Şu anda devam eden 79 projemiz var. Bütçemizin yüzde 50’sini yatırıma ayırmış bir belediyeyiz. Şu anda çok ciddi bir borç ödüyoruz. Tasarruf tedbirlerimizle ayırabildiğimiz her kuruşu da yatırıma, Antalya için hizmete ayırıyoruz. Bu bilinçle davrandığımızı bilmenizi isterim. Antalya’yı tarım, ticaret ve turizmin başkenti olarak görerek çalışmalarımızı hayata geçiriyoruz.”

SORUNLARA ORTAK ÇÖZÜM

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, kentle ilgili beklentilerini, çözüm bekleyen sorunlarla ilgili görüşlerini ve sorularını Büyükşehir Genel Sekreteri Tuncer’e yöneltti. Tuncer de Yürütme Kurulu üyelerinin sorularına yanıt verdi. Yaklaşık 2 saat süren toplantının sonunda Büyükşehir Belediyesi ile Kent Konseyi’nin Antalya’nın sorunlarının çözümüne yönelik ortak toplantılar yapması kararlaştırıldı. Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri ilk toplantının Kent Müzesi ile yapılabileceğini önerdi. Tuncer de Kent Müzesi ile ilgili toplantıyı önümüzdeki günlerde düzenleyebileceklerini ve bir sonraki toplantıya Başkan Muhittin Böcek’in de katılabileceğini sözlerine ekledi. Sonraki toplantı konuları ise Kent Konseyi Çalışma gruplarında ve meclislerde ele alınan sorunlar olarak belirlendi.

You May Also Like

ANTALYA KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINA”

“İLKESEL VE ETİK DEĞERLER”           

YÜRÜTME KURULU EYLÜL AYI TOPLANTISI YAPILDI

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Akdeniz Üniversitesinde Toplandı