Kent Konseyi Yürütme Kurulunda 3 sunum

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Ocak ayı toplantısında Manavgat yangını, YUKENT ve bahar çalıştayı konulu 3 sunum yapıldı.

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Ocak ayı toplantısı yapıldı. Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt moderatörlüğünde Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Yürütme Kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda 3 ayrı sunum yapıldı. Yürütme Kurulu Üyesi ve Çevre Çalışma Grubu Başkanı Güray Doğan, “Manavgat Yangını Özelinde Yangınlar ve Öneriler” başlıklı raporla ilgili sunum yaptı. Sunumda yangında dikkat çeken hatalar, yapılan yanlışlıklar ve koordinasyonsuzluğa işaret edilerek, çözüm önerileri yapıldı. Yürütme Kurulu üyeleri de raporla ilgili önerilerini sundu.

YUKENT: YAŞLIYA UYGUN KENT

Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan ise “YUKENT: Yaşlıya Uygun Kent” konulu bir sunum yaptı. Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin tüm şehirlerini yaşlılıkla ilgili bekleyen tehlikeler konusunda uyaran Tufan, yaşlılara uygun kentlerin yaratılabileceğini, bu konuda geç kalındığını, “havanda su dövmek” yerine artık harekete geçilmesi gerektiğini söyledi. Antalya Kent Konseyi’nin bu projeyi sahiplenip yerel yönetimlerle ve özellikle bu alanda çalışma yürüten Konyaaltı Belediyesi ile işbirliği yapabileceği ifade edildi. Yürütme Kurulu üyeleri, sunumla ilgili önerilerde bulundu.

BAHAR ÇALIŞTAYI

Yürütme Kurulu Üyesi ve Emekliler Meclisi Başkanı Mustafa Cengiz de Yürütme Kurulu toplantısında ayrı bir sunum yaptı. Sunumda Antalya Kent Konseyi öncülüğünde Türkiye genelinden ilgili sivil toplum örgütlerinin katılımıyla 17-19 Mart 2022 tarihleri arasında “Aynı Hedefe Yürüyenler” adlı bahar çalıştayı düzenleneceği ifade edildi. Emekli ve yaşlıların sorunlarının ele alınacağı ve onlara daha rahat yaşama imkanı sunulması amacıyla yol gösterecek çalıştayın Türkiye’deki diğer kent konseylerine örnek oluşturabileceği belirtildi. Yürütme Kurulu üyeleri, çalıştayla ilgili önerilerini dile getirdi.

25’İNCİ YILDÖNÜMÜ ÖNERİSİ

Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, Aralık ayında Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yaptığı ziyaret, Antalya Kent Müzesi, taş ocaklarıyla ilgili yapılan ortak basın açıklamasıyla ilgili Yürütme Kuruluna bilgi verdi. Kurt, Antalya Kent Konseyi’nin 25’inci kuruluş yıldönümüyle ilgili neler yapılabileceğine ilişkin de önerileri tartışmaya açtı. Sunulacak öneriler doğrultusunda programın netleştirilmesi kararlaştırıldı.

You May Also Like

ANTALYA KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINA”

“İLKESEL VE ETİK DEĞERLER”           

YÜRÜTME KURULU EYLÜL AYI TOPLANTISI YAPILDI

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Akdeniz Üniversitesinde Toplandı