Kent Konseyi’nde muhtarlara yüzme kursu bilgilendirmesi

Antalya Kent Konseyi’nde, Muratpaşa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün ‘Muratpaşa’da yüzme bilmeyen kalmasın’ sloganıyla başladığı yüzme kurslarıyla ilgili muhtarlara bilgi verildi.

Antalya Kent Konseyi’nde muhtarlara yönelik ‘Muratpaşa’da yüzme bilmeyen kalmasın’ sloganıyla Muratpaşa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen yüzme kurslarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, Muratpaşa Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sırrı Mustafa Mutlu, Gençlik ve Spor Çalışma Grubu Başkanı Recep Şengün, Muratpaşa ilçesine bağlı mahalle muhtarları katıldı.

AMAÇ ÇOCUKLARI YÜZMEYE TEŞVİK ETMEK

Muratpaşa ilçesindeki sitelerde başladıkları yüzme kursuyla ilgili bilgi veren Sırrı Mustafa Mutlu, kursun ücretsiz verildiğini söyledi. Kurs için yaş sınırı bulunmadığını ifade eden Mutlu, “Yüzme kursu için 4 eğitim grubu oluşturduk. Bu gruplarımız Muratpaşa’daki yüzme havuzu bulunan sitelerde haftada 2 veya 3 gün yüzme eğitimleri veriyor. Yüzme bilmeyen kişilere su yüzeyinde kalmayı öğretiyoruz. Yüzme havuzu olmayan sitelerde oturan kişileri ise servisle alıp onları yüzme havuzlarımızda eğitiyoruz. Amacımız çocuk ve gençlerimizi yüzme sporuna teşvik etmektir. Bu konuda muhtarlarımızın desteğini bekliyoruz” dedi.

MUHTARLAR DESTEKLEDİ

Aynı zamanda Kızılsaray Mahalle Muhtarı olan Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu Başkanı Recep Şengün, projeyi desteklediklerini belirterek, “İnsanların ayağına giderek bu hizmeti veriyorsunuz. Muratpaşa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüzü bu önemli çalışması için yürekten kutluyoruz” diye konuştu. Toplantıya katılan muhtarlar da yüzme kurslarını desteklediklerini ifade ederek, gerekli duyuruları mahallelerinde yapacaklarını söyledi.

 

You May Also Like

KÖYÜM BİSİKLETE BİNİYOR

ANTALYA KENT KONSEYİNDEN SPORU VE SPORCUYU COŞTURAN MİLOŞ VE ALİ DAYI’YA VEFA…

Gençlik ve Spor Çalışma Grubu’nda Divan Seçimleri Yapıldı

Gençlik ve Spor Çalışma Grubu Şubat ayı toplantısını yaptı