Kent Konseyi’nden Dünya Çevre Günü’nde bisiklet turu

Antalya Kent Konseyi 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde ‘Doğayla Uyum İçerisinde Sürdürülebilir Yaşamak’ temasıyla bisiklet turu düzenliyor. Pazar günü Konyaaltı Caddesi’nden başlayıp Erdal İnönü Parkı’nda sona erecek bisiklet turuna herkes davetli.

 Antalya Kent Konseyi, 25’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde bisiklet turu düzenliyor. Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu ile Gençlik ve Spor Çalışma Grubu, bu yıl “Doğayla Uyum İçerisinde Sürdürülebilir Yaşamak” temasıyla ve “#SadeceBirDünya” (#OnlyOneEarth) başlık etiketleriyle kutlanan 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne bisiklet turu organize etti. Bisiklet turu, 5 Haziran Pazar günü saat 19.00’da Konyaaltı Caddesi Türkan Saylan Anıtı önünde başlayacak ve Lara Caddesi Erdal İnönü Parkı’nda sona erecek.

HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Çevre ile Gençlik ve Spor çalışma grupları, Kent Konseyi’nin 25’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında planlanan 5 Haziran Dünya Çevre Günü bisiklet turu için ortak toplantı gerçekleştirdi. Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda Çevre Çalışma Grubu Başkanı Güray Doğan ile Gençlik ve Spor Çalışma Grubu Başkanı Recep Şengün moderatörlüğünde yapılan toplantıda bisiklet turunun güzergah ve detayları görüşüldü. Bisiklet turu için pankart ve afişler hazırlandı.

BİSİKLET TURUNA HERKES DAVETLİ

Çevre Çalışma Grubu Başkanı Güray Doğan ile Gençlik ve Spor Çalışma Grubu Başkanı Recep Şengün, herkesi bisiklet turuna katılmaya davet etti. Bisiklet turu için, “Antalya’nın en kadim varlığı olan doğasının sesi olmak, onun yıkımına seyirci kalmamak ve sesimizi herkese duyurmak için tüm Antalyalıları ve Antalya dostlarını bisikletleriyle Dünya Çevre Günü’nü kutlamaya davet ediyoruz” çağrısı yapıldı.

 

You May Also Like

KÖYÜM BİSİKLETE BİNİYOR

ANTALYA KENT KONSEYİNDEN SPORU VE SPORCUYU COŞTURAN MİLOŞ VE ALİ DAYI’YA VEFA…

Gençlik ve Spor Çalışma Grubu’nda Divan Seçimleri Yapıldı

Gençlik ve Spor Çalışma Grubu Şubat ayı toplantısını yaptı