KÖYÜM BİSİKLETE BİNİYOR

Pandemi nedeniyle  dört yıl ara verilen ‘Köyüm Bisiklete Biniyor’ etkinliğinin 6.’sına önceki gün Çakırlar’da yeniden start verildi.

Antalya Kent Konseyi’nin organizasyonunda; Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Gençlik ve Spor Çalışma Grubu üyesi olan 10 mahalle muhtarlığı ve bisiklet gruplarının da destek ve katılımlarıyla düzenlenen, etkinlik yaklaşık 11 kilometrelik bir güzergah üzerinde gerçekleştirildi.

Çakırlar kapalı pazar alanında düzenlenen törende konuşan Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, organizasyona destek veren Büyükşehir Belediyesi ve tura katılan Ulaşım Daire Başkanı’na, Gençlik ve Spor Çalışma Grubu Başkanı Recep Şengün’e ve tüm katılımcılara teşekkür ederek, Antalya’nın  iklim ve coğrafi konumu itibariyle bisiklet kullanımına son derece uygun bir kent  olduğunu söyledi.

Antalya Kent Konseyi’nin kuruluşundan bu yana, kentte ulaşım planlarında bisiklet yollarına yer verilmesi için çaba sarf ettiklerini hatırlatan Başkan Kurt, “Her geçen gün bisiklet kullananların sayısının arttığı kentimizde daha güvenli bisiklet kullanımı için bisiklet  yollarının açılması ve yaygınlaştırılmasına ihtiyaç vardır. Bütün belediyelerden ortak talebimiz, ulaşım planlarında bisiklet yollarına yer vermeleridir” dedi.

Yaklaşık dört yıl aradan sonra 6.’sı gerçekleştirilmekte olan ‘Köyüm Bisiklete Biniyor’ etkinliğine aynı zamanda kent konseyinin doğal üyeleri olan Konyaaltı ilçesinin Çakırlar, Zümrüt, Kuruçay, Bahtılı, Kır, Gökçam, Karatepe, Çamlıbel, Dağ  ve Doyran mahalle muhtarlarının da destek verdiklerini vurgulayan Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, “Muhtarlarımızın  ortak talepleriyle bu organizasyonu düzenlemiş bulunmaktayız.   Büyükşehir belediyemizin yanı sıra  emeği geçen bütün muhtarlarımıza, Gençlik  Spor Grubumuz Başkanı Recep Şengün ve grup üyeleri, kentte her geçen gün sayıları artarak büyük bir farkındalık oluşturan bisiklet gruplarına da teşekkür ediyorum. Kentimizin her kesiminde  bisiklet  yollarının yaygınlaştırılması için her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz. Bu etkinlikteki başlıca amacımız kent merkezinde olduğu gibi kırsalda da bisiklet kullanımın yaygınlaştırılmasıdır”  diye konuştu.

Toplam 10 mahalleyi kapsayan yaklaşık 11 kilometrelik güzergahta  gerçekleştirilen ve yaklaşık 200 civarında bisiklet severin katıldığı etkinlik sonrası yapılan çekiliş ile katılımcılara 12 bisiklet ile kask, eldiven gibi çeşitli aksesuarlar dağıtıldı.

You May Also Like

GENÇLİK VE SPOR ÇALIŞMA GRUBU

GENÇLİK VE SPOR ÇALIŞMA GRUBU HAZİRAN AYI TOPLANTISINDA SEMT SPOR SAHASINI GÜNDEME ALDI

ANTALYA KENT KONSEYİNDEN SPORU VE SPORCUYU COŞTURAN MİLOŞ VE ALİ DAYI’YA VEFA…

Gençlik ve Spor Çalışma Grubu’nda Divan Seçimleri Yapıldı