Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Kasım ayı toplantısını yaptı

Antalya Kent Konseyi Kültür ve Sanat Çalışma Grubu, Kasım ayı toplantısını Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda yaptı. Yavuz Ali Sakarya başkanlığındaki toplantıya Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı ile ve Kepez Belediyesi Kültür Şube Müdürü katıldı. Yıllık çalışma programına temel olacak konular görüşülerek, az sayıda ama uygulanabilir etkinlikler üzerinde durulması, proje önerilerinin de mantıklı ve sürdürülebilir öneriler olmasına dikkat edilmesi istendi.

Kasım ayı içinde kent çapında düzenlenen kültür ve sanat etkinliklerine yönelik olarak bilgilendirme yapılarak, bir sonraki 15 gün içinde yer alan etkinliklere ilişkin de bilgilendirmeler yapıldı. Katılımcı üyelere, etkinliklerin adları, saatleri ve yapıldıkları mekanlar hakkında gerekli bilgiler verildi. 56. Altın Portakal film festivaline yönelik genel değerlendirme yapılarak, “Bozkır” filminin pek çok ödül aldığını, bunu hak ettiğini, Türk sinemasının desteklenmesinin uygun olduğu ifade edildi.

Yıllık etkinlik programına göre üzerinde durulacak konular, konu başlıkları ve projeler üzerinde görüşme açıldı, toplantıya katılım sağlayan belediye yetkililerine gerekli açıklamalar yapıldı ve işbirliği önerisinde bulunularak kent adına ortak çalışma kararı alındı.

 

You May Also Like

Kadın Meclisi ve Kültür Sanat Çalışma Grubu’ndan Ortak Panel

KÜLTÜR VE SANAT GRUBU KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI

KÜLTÜR VE SANAT GRUBU EYLÜL AYI TOPLANTISI YAPILDI

GİRAY ERCENK, “ZAMANIN AYAK İZİNDE ANTALYA”