Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Mart Ayı İkinci Toplantısında Karaalioğlu Parkında İncelemelerde Bulundu

Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Mart Ayı İkinci Toplantısında Karaalioğlu Parkında İncelemelerde Bulundu (23/03/2023)

Antalya Kent Konseyi Kültür ve Sanat Çalışma Grubu, Mart ayı toplantısında Karaalioğlu Parkı içinde inceleme gezisi yaptı.  Toplantıya Kültür ve Sanat Çalışma Grubu üyeleri,  Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtım Dairesi Başkanı İsmail Oskay ile şube müdürleri katılım sağladı.

ANTALYA KENT TARİHİ SERGİSİ

Karaalioğlu Parkı yerleşkesi içinde bulunan eski belediye binası giriş katında bulunan “Antalya Kent Tarihi Sergisi” Kültür ve Sanat Çalışma Grubu üyelerince ziyaret edildi. Antalya Büyükşehir Müzeler Şube Müdürü Arkeolog Mehmet Şengül, Antalya Kent Tarihi Sergisi hakkında üyeleri bilgilendirdi. Serginin,  Antalya’nın kronolojik olarak Prehistorik dönemden başlayarak Antik döneme oradan da günümüze kadar olan dönemi aktardığı bilgisini verdi. Mehmet Şengül, ziyaretçilere antik dönemden bugüne Antalya’nın en önemli anlarını, en önemli karakterlerinin üzerinden anlatmaya çalıştıklarını belirtti.

KENT ARAŞTIRMALARI MERKEZİ

Karaalioğlu Kent Yaşam Parkı içerisinde yer alan Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Araştırmaları Merkezi, Kültür ve Sanat Çalışma Grubu üyelerince ziyaret edildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtım Dairesi yetkilileri tarafından Kent Araştırmaları Merkezi hakkında bilgiler verildi. Bilimsel ve akademik araştırmalara ev sahipliği yapacak, kentlilik bilincine katkı sağlaması amaçlanan merkez, eski belediye hizmet alanında bulunan ve yeniden dizayn edilen tarihi İpekçilik Mektebi binasında hizmet verdiği, akademik araştırmaların yapılabileceği, kent tarihini merak eden araştırmacıların Antalya’nın basın tarihinden kültürel ve sosyal tarihine kadar birçok konuda doküman bulabileceği, Merkezde beş okuma odasından oluşan kütüphane,  sözlü tarih odası ve araştırma odaları da yer aldığı bilgisi verildi.

BÜLENT ECEVİT KÜLTÜR MERKEZİ

Kültür ve Sanat Çalışma Grubu üyeleri, onarım ve tadilatı devam eden Bülent Ecevit Kültür Merkezini de ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

                 

You May Also Like

KÜLTÜR VE SANAT GRUBU HAZİRAN AYI TOPLANTISINI YAPTI

KÜLTÜR VE SANAT ÇALIŞMA GRUBU ŞUBAT AYI TOPLANTISINI YAPTI

KÜLTÜR VE SANAT GRUBU 2024 YILININ İLK TOPLANTISINI YAPTI

Kadın Meclisi ve Kültür Sanat Çalışma Grubu’ndan Ortak Panel