Kültür ve Sanat Çalışma Grubu’nda divan seçimleri yapıldı

Antalya Kent Konseyi Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Başkanı Abdullah Uz oldu. Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Kasım ayı toplantısında divan seçimleri yapıldı. Kent Konseyi Toplantı Salonu’ndaki toplantı Atatürk’ün 84’üncü ölüm yıldönümü nedeniyle saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ideallerini önemsediklerini kaydeden Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, “Her bireyin Atamızı çok iyi anlaması ve anlatması lazım. Atamızı bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz” dedi.

TEŞEKKÜR VE BAŞARI DİLEĞİ

Kent Konseyi Başkanı Kurt, toplantıda yeterli çoğunluğun sağlandığını belirterek, bir önceki toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamadığı için seçimlerin bugüne ertelendiğini hatırlattı. Seçimleri yapacak divan kurulu Yavuz Ali Sakarya, Ayşe Onaran ve Antalya Kent Konseyi Genel Sekreteri Gülay Çuha’dan oluşturulduktan sonra seçimlere geçildi. Aynı zamanda Antalya Filarmoni Derneği Başkanı olan Kültür ve Sanat Çalışma Grubu üyesi Abdullah Uz başkan adayı oldu. Abdullah Uz, oybirliğiyle başkanlık görevine seçildi. Başkan Yardımcılığı görevine aday olan Güven Lüleci de oybirliğiyle seçildi. Aysun Yalçınkaya ise üyelerin oylarıyla sekreterlik görevine getirildi. Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, geçen dönem görev yapan divan üyelerine teşekkür ederken, yeni seçilen divana da başarı dileklerini iletti.

‘BİRLİKTE YÖNETME ANLAYIŞI’

Seçimlerin ardından Kültür ve Sanat Çalışma Grubu, Abdullah Uz başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Kendisini bu göreve seçen üyelere teşekkür eden Abdullah Uz, “birlikte yönetme anlayışı” ile çalışacaklarını söyledi. Antalya’nın kentleşmesi açısından kültür ve sanatın önemini vurgulayan Abdullah Uz, birbiriyle çakışan kültürel etkinliklerin organizasyonunun daha düzgün yürütülmesi için çalışma yapacaklarını ifade etti.

 

You May Also Like

KÜLTÜR VE SANAT ÇALIŞMA GRUBU ŞUBAT AYI TOPLANTISINI YAPTI

KÜLTÜR VE SANAT GRUBU 2024 YILININ İLK TOPLANTISINI YAPTI

Kadın Meclisi ve Kültür Sanat Çalışma Grubu’ndan Ortak Panel

KÜLTÜR VE SANAT GRUBU KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI