Kültür ve Sanat Çalışma Grubu’nda Olbia Sosyal Özek sunumu

Antalya Kent Konseyi Kültür ve Sanat Çalışma Grubu, Mart ayı toplantısını yaptı. Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Başkanı Abdullah Uz moderatörlüğünde yapılan toplantıya üyeler katıldı. Toplantıda Kent Konseyi İmar ve Planlama Çalışma Grubu Başkan Vekili ve Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi İbrahim Bakır tarafından Akdeniz Üniversitesi Olbia Sosyal Özek ile ilgili bir sunum yapıldı.

‘KÜLTÜR VARLIĞI OLARAK TESCİLLENMELİ’

Mimar Cengiz Bektaş’ın tasarladığı sosyal tesis ve çevre düzenleme projesinin inşaatının 1999 yılında tamamlandığını ve 2001 yılında Ağa Han Mimarlık Ödülü’ne layık görüldüğünü hatırlatan İbrahim Bakır, bu alanın hem Akdeniz Üniversitesi’ne hem de öğrencilerine büyük katkı sağladığını vurguladı. Bakır, bu alanın ‘kültür varlığı’ olarak tescillenmesi gerektiğini de söyledi.

‘ORTAK RAPOR HAZIRLANSIN’ ÖNERİSİ

Olbia Sosyal Özek’inin son yıllarda olumsuz görüntüleriyle gündeme geldiği belirtilirken, alanın bu olumsuzluklardan arındırılması gerektiği ifade edildi. Olbia Sosyal Özek ile ilgili taleplerin Kent Konseyi’nin Kültür ve Sanat, Kültürel Miras ile İmar ve Planlama çalışma gruplarının hazırlayacağı ortak rapor doğrultusunda Yürütme Kurulu’nun alacağı bir kararla Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’ne iletilebileceği önerildi.

 

You May Also Like

KÜLTÜR VE SANAT ÇALIŞMA GRUBU ŞUBAT AYI TOPLANTISINI YAPTI

KÜLTÜR VE SANAT GRUBU 2024 YILININ İLK TOPLANTISINI YAPTI

Kadın Meclisi ve Kültür Sanat Çalışma Grubu’ndan Ortak Panel

KÜLTÜR VE SANAT GRUBU KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI