Nekropol Müzesi, Kültür ve Sanat Çalışma Grubu’nda ele alındı

Antalya Kent Konseyi Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Ocak ayı toplantısı, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Doğu Garajı’nda hayata geçirdiği Nekropol Müzesi gündemiyle toplandı. Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Başkanı Yavuz Ali Sakarya moderatörlüğünde Kent Konseyi Toplantı Salonu’ndaki toplantıda, alanda başlatılan inşaat çalışmalarında mezarların ortaya çıkması üzerine proje değişikliğine gidildiği hatırlatılarak, Nekropol Müzesi, Kültür Merkezi ve AVM projesinin ortaya çıktığı belirtildi.

Bu alanda bine yakın mezar olduğu, kültür merkezinde ise 750 kişilik amfi, 3 bin 200 kişilik salon ile 3 cep sineması bulunduğu vurgulandı. AVM’nin bu alanda olmaması gerektiği dile getirilirken, bir sonraki toplantıya Antalya Büyükşehir Belediyesi temsilcilerinin davet edilerek çalışmalarla ilgili son aşamayla ilgili bilgi alınmasına karar verildi.

Toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in geçen ay Yürütme Kuruluna yaptığı nezaket ziyareti, Antalya Kent Müzesi ve Behlül Dal Müzesi önerisiyle ilgili de bilgilendirme yapıldı.

 

 

You May Also Like

KÜLTÜR VE SANAT ÇALIŞMA GRUBU ŞUBAT AYI TOPLANTISINI YAPTI

KÜLTÜR VE SANAT GRUBU 2024 YILININ İLK TOPLANTISINI YAPTI

Kadın Meclisi ve Kültür Sanat Çalışma Grubu’ndan Ortak Panel

KÜLTÜR VE SANAT GRUBU KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI