Yamansaz ve Kent Müzesi Konsey’in gündeminde

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu, kesin korunacak hassas alan ilan edilen Yamansaz Sulak Alanı ile Kent Müzesi çalışmalarındaki son gelişmeleri ele aldı.

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu, geçen ay kesin korunacak hassas alan ilan edilen Yamansaz Sulak Alanı ve Kent Müzesi ile ilgili son gelişmeleri görüştü. Yürütme Kurulu Haziran ayı toplantısı pandemi koşulları göz önünde bulundurularak maske-mesafe-hijyen kurallarına uyularak açık alanda gerçekleştirildi. Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt başkanlığında yapılan toplantıda kentin gündeminde uzun yıllardır yer alan Yamansaz Sulak Alanı ile Karaalioğlu Parkı’nda yapımı sürdürülen Antalya Kent Müzesi görüşüldü.

ÇALIŞMA GRUPLARI RAPOR HAZIRLAYACAK

Yamansaz Sulak Alanı ile ilgili Antalya Kent Konseyi Altyapı Çalışma Grubu Başkanı Nihat Dipova tarafından Yürütme Kurulu’na bilgi verildi. Yamansaz Bataklığı Doğal Sit Alanı’nın 8 Mayıs 2021 tarihinde koruma statüsünün yeniden değerlendirilerek kesin korunacak hassas alan olarak yeniden tescil edildiğine ilişkin Cumhurbaşkanı kararının Resmi Gazete’de yayımlandığı hatırlatıldı. Bu kararla ilgili hukuki yönden neler yapılabileceğine ilişkin Altyapı, İmar, Tarım, Afet ile Çevre olmak üzere 5 çalışma grubunun toplantı yaparak rapor hazırlanmasına karar verildi.

ANTALYA KENT MÜZESİ SÜRECİ DE GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda Antalya’da yıllardır hayata geçirilmesi için çalışılan Kent Müzesi de görüşüldü. Yürütme Kurulu üyeleri, Kent Müzesi’nin yıllardan beri Kent Konseyi’nin gündeminde yer aldığını hatırlatarak, bu konuda yoğun çalışmalar yaptıklarını ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne önerilerde bulunduklarını vurguladı. Gelinen noktada neler yapılması gerektiği Yürütme Kurulu’nda tartışıldı. Toplantıda Kent Müzesi ile ilgili süreci anlatan ve kamuoyunu doğru bilgilendiren bir basın açıklaması yapılması kararlaştırıldı.

You May Also Like

Antalya Kent Konseyi gündemdeki önemli konuları görüştü

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Mayıs toplantısını yaptı

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Nisan ayı toplantısı yapıldı

Kent Konseyi Yürütme Kurulunda 3 sunum