Yürütme Kurulu Ekim ayı toplantısını yaptı

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısı açık alanda yapıldı. Başkan Semanur Kurt başkanlığında yapılan Yürütme Kurulu toplantısında gündemdeki konular görüşüldü.
Yürütme Kurulu, 9 Ekim 2020 Cuma günü Antalya Kent Konseyi önündeki açık alanda toplanarak, Yürütme Kurulu üyesi sektör temsilcileri tarafından temsil ettikleri sektörlerle ilgili bilgi paylaşımı yapıldı. Pandemi süreci göz önünde bulundurularak önümüzdeki dönemde daha etkin ve etkili olabilmek için yapılacak çalışmaların planlanmasının yanı sıra şu kararlar alındı:

1- Tarım alanında tarım sektöründe girdi maliyetleri ile çiftçi ve tüketici mağduriyetleri ele alındı.
2- Turizm alanında kentin turizm hareketliliğinin diğer illere göre daha iyi olduğu ve bu da çalışanlarını koruyabilecek kadar ekonomik katkı sağladığı, önümüzdeki dönemde sektördeki istihdamı zor bir sürecin beklediği ifade edildi.
3- Sivil toplum hareketinin en yoğun olduğu kentimizde, 20 yıllık süreçte merkezi ve yerel yönetimlerin tavır ve tutumlarına etkilerinin ya da yönetim anlayışlarındaki değişimlerin değerlendirilmesinin yapılması önerildi.
4- Hukuk devleti ilkelerine ve kamusal düzene aykırı yapılanmaların önüne geçilmesi, hukuk devletinin üstünlüğünün her alanda korunması gerekliliği değerlendirildi.
5- Covid-19 nedeniyle teknolojinin şekillendirdiği yeni düzenin nasıl planlandığı ve Antalya Kent Konseyi’nin çalışmalarının nasıl yürütüleceği konusunda yeni dönem stratejilerinin belirlenmesi kararı alındı.

You May Also Like

ANTALYA KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINA”

“İLKESEL VE ETİK DEĞERLER”           

YÜRÜTME KURULU EYLÜL AYI TOPLANTISI YAPILDI

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Akdeniz Üniversitesinde Toplandı