Konsey Yürütme Kurulu gündemdeki konuları görüştü

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Ekim ayı toplantısını Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Semanur Kurt başkanlığında toplanan Yürütme Kurulunda, yeni seçilen üyelerle tanışma gerçekleştirildi. Başkan Semanur Kurt’un önerisi ve Yürütme Kurulunun oybirliğiyle Genel Sekreterlik görevine Gülay Çuha atandı.

Boğaçayı Projesi’nin son durumu gündeme getirilerek, bilgi alışverişinde bulunuldu. Altyapı Çalışma Grubu Başkanı Nihat Dipova süreç ile ilgili bilgi verdi. Depremler ve afet toplanma alanları ile ilgili Afetler ve Kriz Çalışma Grubu’nun çalışma yapmasına karar verildi. Her yıl bu dönemde Antalya’da okullarda salgın olarak görülen soğuk algınlığı-ishal vb. hastalıklara karşı yapılabilecek önlemler için gerçekleştirilecek toplantı ve taş ocaklarının insan sağlığına etkileri konularında Sağlık Grup Başkanı Dr. Mehmet Ozan Uzkut bilgi verdi.

Kent Konseyi çalışma gruplarının, çalışma alanlarının belirlenmesi konusu görüşüldü.

Kadın Meclis Başkanı Eylem Has tarafından “Kadın hakları, kadın cinayetleri” konularına dikkat çekmek için 18 Ekim 2019 Cuma günü gerçekleştirilecek olan eylem ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Antalya Kent Müzesi hakkında süreç ile ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu. Dokuma alanı konusunda mevcut durum tartışılarak, Müzeler Adası girişimi hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Kepez Belediye Başkanının, açılacak olan Kepez Kent Müzesi konusundaki toplantı daveti Kent Konseyi Yürütme Kurulunda değerlendirilerek kabul edildi.

 

 

You May Also Like

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Akdeniz Üniversitesinde Toplandı

ANTALYA KENT KONSEYİ 14 MAYIS 2023 GENEL SEÇİMLERDE PROGRAMA ALINMASINI İSTEDİĞİ KENT SORUNLARI VE ÖNERİLERİ

Yürütme Kurulu, Kent Konseyinin Seçime Yönelik Önerilerini Görüştü

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu’ndan deprem uyarıları