Yürütme kurulu toplantısı açık alanda yapıldı

Antalya Kent Konseyi, 2021 Ocak ayı yürütme kurulu toplantısını açık alanda yaptı. Toplantıda kentin önemli konuları görüşüldü.

Antalya Kent Konseyi, kent gündeminde yer alan önemli konuları açık alanda gerçekleştirdiği yürütme kurulu toplantısında ele aldı. Yürütme kurulu toplantısı, Antalya Kent Konseyi’nin bulunduğu Atatürk Parkı’nda yapıldı. Yürütme kurulu üyeleri, sosyal mesafeye dikkat ederken maskelerini de takmayı ihmal etmedi.

KENTİN ÖNEMLİ KONULARI

Yürütme kurulu toplantısında kent gündeminde yer alan Düden Çayı’ndaki kirlilik, Kızıllı Katı Atık Depolama Alanı’nda yaşanan çevresel sorunlar, rant tehdidi altındaki Narenciye Vakıf Çiftliği, Korkuteli Dereköy’de açılması planlanan kömür ocağı, Lara Kent Parkı’nın çöplüğe dönüşmesi ve kumullarına zarar verilmesi, Balbey Koruma Eksenli Yenileme Projesi konuları ele alındı. Düden Çayı’ndaki kirlilikle ilgili yerinde inceleme yapılmasına karar verilirken, Narenciye alanının kent için önemine işaret edilerek, bu bölgenin BATEM’e dahil edilerek korunması gerektiği vurgulandı.

‘KENT GÜNDEMİNDE TUTULACAK’

Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, yürütme kurulu toplantısında önemli konuları ele almak üzere bir araya geldiklerini belirterek, “Gündeme alınan konular ayrı ayrı ele alınacak, ilgili kurumların katılımıyla yetkili kurumlardan da bilgi alınarak oluşturulan görüşler kamuoyu ile paylaşılacaktır. Düden Çayı’ndaki kirlilik ve Lara Kent Parkı’ndaki sorunlarla ilgili ayrıntılı bir toplantı ve çalışma yapılacak. Narenciye’nin de kent gündeminde tutulması ve BATEM kapsamına bir bütün olarak korunması için gerekli çalışmalar yürütülecektir” dedi.

You May Also Like

ANTALYA KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINA”

“İLKESEL VE ETİK DEĞERLER”           

YÜRÜTME KURULU EYLÜL AYI TOPLANTISI YAPILDI

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Akdeniz Üniversitesinde Toplandı