Kültür ve Sanat Çalışma Grubu’nda divan seçimleri yapıldı

Antalya Kent Konseyi Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Başkanı Abdullah Uz oldu. Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Kasım ayı toplantısında divan seçimleri yapıldı. Kent Konseyi Toplantı Salonu’ndaki toplantı Atatürk’ün 84’üncü ölüm yıldönümü nedeniyle saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ideallerini önemsediklerini kaydeden Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, “Her bireyin Atamızı çok iyi anlaması ve anlatması lazım. Atamızı bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz” dedi.

TEŞEKKÜR VE BAŞARI DİLEĞİ

Kent Konseyi Başkanı Kurt, toplantıda yeterli çoğunluğun sağlandığını belirterek, bir önceki toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamadığı için seçimlerin bugüne ertelendiğini hatırlattı. Seçimleri yapacak divan kurulu Yavuz Ali Sakarya, Ayşe Onaran ve Antalya Kent Konseyi Genel Sekreteri Gülay Çuha’dan oluşturulduktan sonra seçimlere geçildi. Aynı zamanda Antalya Filarmoni Derneği Başkanı olan Kültür ve Sanat Çalışma Grubu üyesi Abdullah Uz başkan adayı oldu. Abdullah Uz, oybirliğiyle başkanlık görevine seçildi. Başkan Yardımcılığı görevine aday olan Güven Lüleci de oybirliğiyle seçildi. Aysun Yalçınkaya ise üyelerin oylarıyla sekreterlik görevine getirildi. Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, geçen dönem görev yapan divan üyelerine teşekkür ederken, yeni seçilen divana da başarı dileklerini iletti.

‘BİRLİKTE YÖNETME ANLAYIŞI’

Seçimlerin ardından Kültür ve Sanat Çalışma Grubu, Abdullah Uz başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Kendisini bu göreve seçen üyelere teşekkür eden Abdullah Uz, “birlikte yönetme anlayışı” ile çalışacaklarını söyledi. Antalya’nın kentleşmesi açısından kültür ve sanatın önemini vurgulayan Abdullah Uz, birbiriyle çakışan kültürel etkinliklerin organizasyonunun daha düzgün yürütülmesi için çalışma yapacaklarını ifade etti.

 

You May Also Like

GİRAY ERCENK, “ZAMANIN AYAK İZİNDE ANTALYA”

Kültür ve Sanat Çalışma Grubu “Sinema Müzesi” Gündemiyle Toplandı

Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Mart Ayı İkinci Toplantısında Karaalioğlu Parkında İncelemelerde Bulundu

Kültür ve Sanat Çalışma Grubu’nda Olbia Sosyal Özek sunumu