İmar ve Planlama Çalışma Grubu Lara Kent Parkı ve Kırcami’yi görüştü

Antalya Kent Konseyi İmar ve Planlama Çalışma Grubu Ocak ayı toplantısı gerçekleştirildi. Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya grup üyeleri katıldı. Çalışma Grubu Başkanı Ebru Manavoğlu moderatörlüğünde yapılan toplantıda Antalya’nın yıllardır gündeminde bulunan Lara Kent Parkı’nın durumu ve Kırcami’nin planlama süreci ele alındı.

LARA KENT PARKI PLANLAMA VE TAHSİS SÜRECİ

Mimarlar Odası Antalya Şubesi eski Başkanı Osman Aydın, Lara Kent Parkı’nın planlama ve tahsis süreciyle ilgili bilgi verdi. Lara Kent Parkı’nın Antalya’ya kazandırılması konusunda Kent Konseyi koordinasyonunda kent dinamikleri ve siyasi partilerin ortak ve örnek bir mücadele verdiği belirtilerek, alanın kumul ve endemik bitki özellikleri de gözönünde bulundurularak benzer bir sürecin başlatılması gerektiği ifade edildi.

Lara Kent Parkı’nın tahsis ve planlama süreciyle ilgili bilgi alınması için Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne yazı yazılması ve bu çalışmaları yürütecek bir komisyon oluşturulmasına karar verildi. Komisyonda şu isimler yer aldı: Osman Aydın, Nihat Dipova, İbrahim Bakır, Mustafa Şahin, Veysel Barut, Ufuk Aydın ve Eser Aslanbay.

KIRCAMİ’NİN PLANLAMA SÜRECİ

Kırcami’nin imar planlarıyla ilgili süreciyle ilgili ise Veysel Barut bilgi verdi. Kırcami’nin yaklaşık 30 yıldır Antalya’nın gündeminde bulunduğu, yapılan planların açılan davalar sonucunda iptal olduğu hatırlatıldı. Muratpaşa Belediyesi tarafından yapılan son referandum çalışmasının ise yanlış olduğu dile getirildi. Kırcami planlamasının çağdaş, katılımcı ve doğru bir planlamayla yapılması gerektiği vurgulandı.

İmar ve Planlama Çalışma Grubu Şubat ayı toplantısının “Ulaşım sorunları” gündemiyle yapılması ve Büyükşehir Belediyesi’nden bir temsilcinin bilgi vermek üzere toplantıya davet edilmesi kararlaştırıldı.

You May Also Like

İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU’NUN KENTLE İLGİLİ ÖNCELİKLİ ÖNERİLERİ

İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI

“Cumhuriyetin 100. Yılında Antalya’da Planlama ve İmarlaşma Süreci” İmar ve Planlama Çalışma Grubu’nda Görüşüldü

‘Deprem ve depremsellik’ İmar ve Planlama Çalışma Grubu’nda görüşüldü