İmar ve Planlama Çalışma Grubu’nun yeni başkanı Haşim Dikencik seçildi

Antalya Kent Konseyi İmar ve Planlama Çalışma Grubu, geçen ay aldığı karar üzerine divan seçimlerini yaptı. Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda yapılan Mart ayı İmar ve Planlama Çalışma Grubu seçim gündemli toplantısına kurum, kuruluş, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin oy kullanma hakkı olan temsilcileri katıldı. Toplantının başında, daha önce başkanlık görevinden ayrılmak istediğini ve aday olmayacağını açıklayan Ebru Manavoğlu teşekkür konuşması yaptı. Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt da katkıları nedeniyle Manavoğlu’na bir buket çiçek vererek teşekkür etti.

2 ADAY ÇIKTI

Daha sonra divan seçimlerine geçildi. Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt ve Genel Sekreter Gülay Çuha, oybirliğiyle seçim divanına seçildi. Çalışma grubu üyelerinden Şehir Plancısı Haşim Dikencik ve Mimar İsmail Volkan aday olduklarını açıkladı. Haşim Dikencik’in listesi Başkan Vekili İbrahim Bakır ve Sekreter Yasemin Erzinlioğlu’ndan oluşurken, İsmail Volkan’ın listesinde ise Başkan Vekili Gülsüm Kıldan ve Sekreter Eser Arslanbay yer aldı. Adaylar kendilerini kısaca tanıttı.

YENİ DİVAN OLUŞTURULDU

Yapılan oylama sonucunda Haşim Dikencik’in listesi 24 oy, İsmail Volkan’ın listesi ise 19 oy aldı. İmar ve Planlama Çalışma Grubu’nun divanı şu isimlerden oluştu:

İmar ve Planlama Çalışma Grubu Başkanı: Haşim Dikencik

Başkan Vekili: İbrahim Bakır

Sekreter: Yasemin Erzinlioğlu

‘HAYIRLI OLSUN’

Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını dileyen Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, İmar ve Planlama Çalışma Grubu’nun kente yararlı katkılarını ve üyelerin de her toplantıya seçime gösterdikleri ilgiyi bekleyeceklerini belirterek, bunun takipçisi olacaklarını söyledi. İmar ve Planlama Çalışma Grubu Başkanı Haşim Dikencik de kentin daha sağlıklı ve planlı gelişmesi için çalışacaklarını ifade etti.

 

You May Also Like

İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU’NUN KENTLE İLGİLİ ÖNCELİKLİ ÖNERİLERİ

İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI

“Cumhuriyetin 100. Yılında Antalya’da Planlama ve İmarlaşma Süreci” İmar ve Planlama Çalışma Grubu’nda Görüşüldü

‘Deprem ve depremsellik’ İmar ve Planlama Çalışma Grubu’nda görüşüldü